Wymiana i kalibracja baterii

Wymiana i kalibracja baterii

Firma Apple wprowadziła nowe narzędzie do rekalibracji baterii dla telefonów iPhone 11. Narzędzie jest na razie przeznaczone specjalnie dla telefonów iPhone z serii 11 i umożliwia ponowne skalibrowanie maksymalnej pojemności i szczytowej wydajności ich baterii. Firma Apple dodała to narzędzie, aby rozwiązać problem niedokładnego raportowania stanu baterii i obniżonej wydajności szczytowej u niektórych użytkowników iPhone’a 11.

iPhone 11 PRO bateria – kalibracja

Wraz nowym systemem firma Apple udostępniła narzędzie do kalibracji baterii, którego można użyć do ponownego skalibrowania baterii. Jeśli Twój telefon jest w pełni zaktualizowany i ma funkcję ponownej kalibracji baterii, będzie ona działać automatycznie i z czasem poprawi żywotność baterii. Postępy w jej działaniu możesz w każdej chwili sprawdzić w sekcji Stan baterii w ustawieniach iPhone’a. Oto, jak korzystać z narzędzia do rekalibracji baterii iPhone’a. Na ekranie głównym stuknij „Ustawienia”. W menu ustawień przewiń w dół. Stuknij pozycję „Bateria”. Stuknij opcję „Stan baterii”. Poszukaj opcji „Ważny komunikat o baterii” w górnej części wyświetlacza, aby uzyskać informacje o procesie ponownej kalibracji baterii w telefonie. Narzędzie do kalibracji baterii wprowadzone w systemie kalibruje baterię automatycznie, więc nie trzeba włączać tej funkcji. Kalibracja może trwać tygodniami, a nawet wtedy jest to proces ciągły. Jeśli nie widzisz komunikatu o stanie ponownej kalibracji, zajrzyj do niego później. W miarę ponownej kalibracji akumulatora, maksymalna pojemność i maksymalna wydajność będą się zmieniać, odzwierciedlając rzeczywisty stan akumulatora.

Dlaczego trzeba skalibrować baterię iPhone’a?

Po aktualizacji do systemu bateria szybko się rozładowuje. Wówczas trzeba skalibrować baterię iPhone’a. Gdy wymienisz starą baterię, pomoże Ci w tym kalibracja baterii iPhone’a. Kalibracja baterii iPhone’a pomaga także poprawić stan baterii telefonu i utrzymać ją w dobrym stanie. Resetowanie baterii iPhone’a to prawdopodobnie najwygodniejszy sposób kalibrowania baterii iPhone’a i utrzymywania baterii telefonu w dobrym stanie. Co trzeba zrobić przed kalibracją? Wyłącz tryb niskiego poboru mocy Aby to zrobić, musisz stuknąć w menu „Ustawienia” i kliknąć panel „Bateria”. Następnie przełącz opcję „tryb niskiego zużycia energii”, aby go wyłączyć. Zmniejsz jasność ekranu. Kliknij w menu „Ustawienia”, a następnie przewiń w dół do opcji jasność, aby ustawić niższą jasność ekranu iPhone’a. Następnie należy również wyłączyć automatyczną aktualizację aplikacji.  

iPhone wymiana baterii

Najpierw odkręć dwie śruby stożkowe z lewej i prawej strony wokół złącza Lightning w dolnej części urządzenia. Po wykręceniu śrub powoli podnieś cały wyświetlacz za pomocą przyssawki. Umieść przyssawkę tuż nad przyciskiem Home i przytrzymaj urządzenie jedną ręką, a drugą pociągnij za przyssawkę. Należy uważać, aby nie ciągnąć zbyt szybko, ponieważ urządzenie jest bardzo mocno przymocowane za pomocą klipsów, co może spowodować oderwanie szyby wyświetlacza od plastikowej ramki. Gdy tylko po podniesieniu wyświetlacza powstanie niewielka szczelina, należy włożyć plastikowy frez. Teraz ostrożnie przesuń frez wzdłuż wyświetlacza, aż wszystkie zatrzaski poluzują się od spodu obudowy. Po odłączeniu modułu wyświetlacza należy jeszcze odłączyć przewody stykowe. W dolnej części znajduje się wydłużony kabel, który prowadzi do przycisku Home i jest przymocowany za pomocą klipsa. Ostrożnie poluzuj zacisk w górnej części za pomocą cienkiej pęsety lub śrubokręta. Po usunięciu zatrzasku kabel można wyjąć z gniazda. Następnie należy poluzować kabel połączeniowy w górnej części. W tym celu należy najpierw zdjąć pokrywę przymocowaną za pomocą czterech śrub. Następnie za pomocą narzędzia do wyrywania można wyjąć z gniazd trzy znajdujące się pod spodem zaciski połączeniowe.

Po wymontowaniu całego wyświetlacza odsłania się tylna część obudowy. Teraz pozostaje tylko kwestia samego akumulatora. Kabel akumulatora jest ukryty pod pokrywą mocowaną za pomocą dwóch wkrętów krzyżakowych. Poluzuj te śruby i zdejmij pokrywę. Poluzowanie pokrywy spowoduje odsłonięcie złącza, za pomocą którego bateria zasila iPhone’a. Ostrożnie poluzuj złącze za pomocą narzędzia do wyrywania. Jedyną rzeczą, która trzyma teraz akumulator na miejscu, jest duża ilość kleju na jego spodzie. Teraz pomoże już tylko cierpliwość i zręczność. W dolnej części akumulatora znajduje się czarny plastikowy pasek. Pociągnij ten pasek do góry za pomocą śrubokręta, aż zobaczysz dwa białe paski przymocowane do czarnego paska. Przed kontynuacją podgrzej białe paski suszarką do włosów, aby stały się miękkie i elastyczne. Teraz przetnij czarny pasek na pół, tak aby dwa białe paski wystawały osobno. Delikatnie pociągnij za jeden z dwóch białych pasków, który po pociągnięciu powiększy się wielokrotnie w stosunku do swojego pierwotnego rozmiaru. Należy uważać, aby nie dotknąć listwą żadnych wewnętrznych elementów urządzenia. Po wyciągnięciu całego paska powtórz tę samą procedurę dla drugiego paska. Może się zdarzyć, że białe paski samoprzylepne rozerwą się i nie będzie można ich uchwycić. Jeśli tak się stanie, podgrzej tylną część urządzenia, np. suszarką do włosów, aby zmiękczyć klej pod baterią. Gdy uznasz, że klej jest wystarczająco miękki, włóż starą kartę EC lub podobny przedmiot w szczelinę między baterią a bokiem urządzenia i podnieś baterię. Teraz można wymienić baterię na nową.

Materiał Partnera