Ranking laptopów Dell. Jaki wybrać model?

Ranking laptopów Dell. Jaki wybrać model?

Dell to jeden z wiodących producentów na rynku komputerów przenośnych. Laptopy marki znane są z dobrego stosunku jakości do ceny oraz możliwości dostosowania do potrzeb różnego typu użytkowników. Asortyment obejmuje zarówno urządzenia uniwersalne, jak i te skierowane do klientów biznesowych, osób potrzebujących notebooka do użytku domowego oraz tych wykonujących pracę związaną z grafiką. Dostępne serie to Vostro, Precision, Latitude, XPS, Inspiron i Alienware. Który laptop Dell wybrać?

Dell Vostro

Laptopy Dell Vostro to modele biznesowe, polecane osobom, którym zależy zarówno na dobrej jakości, jak i atrakcyjnej cenie. Sprawdzają się w pracy biurowej i podczas wyjazdów. Osoby korzystające z nich w trakcie podróży docenią wzmocnioną, odporną na uszkodzenia obudowę. Seria wyróżnia się wysokiej jakości wyświetlaczami, wygodną klawiaturą i mocnymi podzespołami. Warto zwrócić uwagę np. na model Vostro 3591, który zachwyca designem i solidnością wykonania.

Dell Precision

Ta seria obejmuje przenośne stacje robocze łączące w sobie mobilność i wysoką wydajność w specjalistycznych aplikacjach. W modelach Precision można znaleźć m.in. oprogramowanie do tworzenia projektów CAD oraz edycji wideo i grafiki. Notebooki są wyposażone w wydajne podzespoły i dedykowane układy graficzne Nvidia Quadro. Warto zakupić laptop dotykowy Dell z tej serii, taki jak Precision 7530. Skierowany jest on do najbardziej wymagających specjalistów oczekujących doskonałej wydajności i bogatego wyposażenia.

Dell Latitude

Latitude to seria urządzeń dedykowana klientom biznesowym. Zastosowane rozwiązania czynią z nich urządzenia idealne do dużych firm. Dostępny jest szeroki wybór modeli różniących się od siebie przekątną ekranu i oferowaną wydajnością, które warto dostosować do oczekiwań konkretnego pracownika. Dodatkowe ułatwienia umożliwią zarządzanie siecią komputerów w firmie i instalowanie firmowych aplikacji. Warty polecenia jest m.in. laptop Dell Latitude 5410. To wszechstronny model, który sprawdzi się w biurze i poza nim.

Dell XPS

Seria Dell XPS obejmuje urządzenia klasy premium. Odznaczają się one doskonałą jakością wykonania, zastosowaniem najlepszych materiałów oraz wydajnymi podzespołami. Do zalet należą też smukłe i lekkie konstrukcje, świetne wyświetlacze, długi czas pracy baterii oraz cicha praca. Warto zwrócić uwagę na model Dell XPS 15, który sprawdzi się zarówno w przypadku osób wykonujących pracę w biurze, jak i w podróży.

Dell Inspiron

To najliczniejsza i najpopularniejsza seria laptopów marki. Składa się zarówno z ekonomicznych modeli dla mniej wymagających użytkowników, jak i uniwersalnych notebooków na co dzień oraz konwertowalnych laptopów 2w1 z dotykowymi ekranami. Opcję dla siebie znajdą użytkownicy domowi, jak i osoby poszukujące urządzenia do gier. Dobre opinie o laptopie Dell Inspiron 5401 sprawiają, że warto zwrócić na niego uwagę. To model przeznaczony głównie do codziennego użytku.

Dell Alienware

Laptopy Dell z tej kultowej serii to urządzenia przeznaczone dla graczy. Wyróżniają się smukłą konstrukcją w nowoczesnej obudowie i zastosowaniem najnowszych technologii w zakresie grafiki oraz wydajności przetwarzania danych. Model Alienware m15 R2 zapewnia doskonały obraz, który dostarczy wiele emocji podczas rozgrywek.

Materiał Partnera