Najlepsza miejska hulajnoga elektryczna?

Najlepsza miejska hulajnoga elektryczna?

Przez ostatnie 5 lat hulajnogi elektryczne zyskały w Polsce ogromną popularność. Co ciekawe, trend na UTO (czyli urządzenia transportu osobistego) przyszedł do nas z dalekiego wschodu, a nie z zachodu jak wielu twierdzi. Sprzęt ten postał jako alternatywa do spalinowych skuterów, które są preferowanym środkiem transportu w Chinach. Patrząc na rozwój elektromobilności i ciągły problem z miejscami parkingowymi oraz opłatami za miejsca parkingowe w miastach, hulajnogi elektryczne były naturalnym kierunkiem ewolucji.

Jaka powinna być idealna hulajnoga elektryczna do miasta?

Hulajnoga elektryczna do celów miejskich będzie znacznie różniła się od hulajnogi, która ma przeznaczenie na offroad lub też do celów turystycznych. W terenie potrzebna jest dobra amortyzacja natomiast do turystyki zasięg i prędkość. Co jest ważne do miasta? Przede wszystkim WAGA hulajnogi oraz jej łatwy system składania. W mieście często aby pokonać schody, wsiąść do metra czy nawet wnieść hulajnogę do biura będzie trzeba ją złożyć i nieść. Bez złożenia sprzętu wszystkie trzy czynności mogą być znacznie utrudnione lub nawet niemożliwe. Już teraz czyta sie, że do komunikacji miejskiej czy pociągu nie wsiądzie się z hulajnoga, która nie jest złożona i schowana w pokrowcu. Nosząc ją z miejsca na miejsce wiadomo, im lżej, tym bardziej komfortowo. Zasięg przynajmniej 15 km. Dlaczego tylko 15 km? Ponieważ bateria waży a przeciętna trasa do pracy to około 12 km. Praktycznie każdy ma możliwość ładowania w pracy więc po co przepłacać i niepotrzebnie dźwigać za większą baterię? Miejski komfort jazdy, wystarczy, że hulajnoga posiada pompowane koła, wtedy nie potrzeba amortyzatora, jeśli koła są pełne, to wystarczy symboliczny amortyzator by tłumił nierówności. 70% przeznaczenia takiej hulajnogi to drogi rowerowe, pozostałe 30% to bardziej lub mniej dziurawe Polskie chodniki. Nie warto więc kupować wielkiej i ciężkiej kozy, bo komfort będzie prawie taki sam przez całą podróż, a zostanie nam dużo pieniędzy w kieszeni.

Która hulajnoga elektryczna najlepsza do miasta?

Obecnie Xiaomi to najpowszechniejsza marka UTO. Jest tak zarówno na świecie, jak i w Polsce. To jednak w większości zasługa działu marketingu i agresywnej polityki cenowej, która na pierwszy rzut oka wydaje się atrakcyjna. Jeśli jednak porównamy flagowy model Xiaomi m365 pro która w Polsce jest w cenie około 2500 zł to szperając po znanym Chińskim portalu aukcyjnym okaże się, że konkurencja w tym przedziale cenowym jest duża. To na co warto zwrócić uwagę, to na opinię prawdziwych użytkowników, a nie to, co „ludzie” piszą w internecie, szczególnie opłaceni dobrze blogerzy. Ruima mini 4 pro opinie zbiera bardzo dobrze. Ruima nie jest znaną marką, nie posiada potężnego, międzynarodowego marketingu jak Xiaomi, a jednak cieszy się ogromnym uznaniem na forach i grupach związanych z UTO. Zatem czy da się jednoznacznie odpowiedzieć która hulajnoga jest najlepsza do miasta? Na to pytanie odpowiemy w następnym artykule. Na razie zostawiamy was z rekomendacją, abyście szukali opinii realnych użytkowników w Internecie i nie sugerowali się opłacanymi przez marki blogerami.