Magazyn energii 10 kw

Magazyn energii 10 kw

Opcja taka jak magazyn energii 10kw może być rzecz jasna czymś odpowiednim dla typowego gospodarstwa domowego lub dla niewielkiej firmy. Rzecz jasna typowe gospodarstwo domowe, czyli mieszkanie lub typowy rodzinny dom to dzienne zużycie energii elektrycznej na poziomie od 2,5 kwh do 3kwh dziennie, ale z magazynem zużycie takowe zapewne wzrośnie, bo ludzie inaczej podchodzą do kwestii związanych ze zużyciem energii elektrycznej jeśli wiedzą, że 40 lub 50% tej energii pochodzi z paneli fotowoltaicznych. Rzecz jasna nie jest to drobna sprawa, bo magazyn energii elektrycznej wraz z ładującymi go panelami swoje kosztuje, ale sam fakt dotyczący tego, że go mamy zmienia nasze podejście do zużywania energii elektrycznej. Także w przypadku firmy wygląda to specyficznie, bo przed zamontowaniem takiego magazynu dana firma bardziej oszczędzała energię, a po jego zamontowaniu pracownicy takiej firmy w nieco mniej rozsądny sposób zaczęli używać narzędzi elektrycznych.

Czy magazyn energii 10kw to faktycznie wiele?

Dla typowego domu rodzinnego magazyn energii 10kw to faktycznie sporo, bo taka ilość energii elektrycznej zasili wiele sprzętów domowych, w tym elektryczny piekarnik i czajnik elektryczny, a nawet dzięki temu zagrzeje się wodę do kąpieli. W przypadku wielu małych firm tego typu magazyn to także znaczna oszczędność, bo sprzęty takie jak komputery firmowe, drukarki, maszyny elektryczne programowane komputerowo i ręczne narzędzia elektryczne są zasilanymi przez znaczną część dnia z magazynu energii 10 kw. Jednym słowem taki magazyn daje przedsiębiorcy znaczne oszczędności, choć ta opcja nie zwróci się w ciągu roku jeśli chodzi o sam koszt inwestycji. Potrzeba na to raczej więcej niż pięć lat i w przypadku średniej firmy te oszczędności powiązane z energią elektryczną nie są już aż tak sporymi, a to także minus.

Rodzaje biznesów

Istnieją przedsiębiorcy, którzy to kręcą filmy reklamowe dronem i lustrzanką cyfrową, a następnie edytują tego typu materiał filmowy w domu na własnym dość masywnym laptopie z procesorem Core i9 o ośmiu rdzeniach. Tego typu przedsiębiorcy mają inne zapotrzebowanie na energię elektryczną i im ten magazyn energii 10kw  może pomóc lub nawet w stu procentach zapewnić im całą niezbędną energię elektryczną do prowadzenia firmy. Inaczej ma przedsiębiorca zajmujący się wytwarzaniem mebli z drewna, bo ktoś taki posiada wiele narzędzi elektrycznych, które to wyróżnia znaczne zużycie energii i dlatego proporcje zużycia energii do zarobku są w każdym biznesie innymi.

Inne istotne wzmianki

Istotna prawda tkwi też i w tym, że sam montaż magazynu energii 10kw z roku na rok jest opcją droższą, bo by go zamontować to trzeba nad tą opcją popracować. W jednym domu montuje się takowy w piętnaście godzin, a w innym ponad dwadzieścia. Wiele w tej kwestii zależy od decyzji inwestora, ale ten koszt to nie tylko nakład pracy. Praca ta jest opodatkowaną, a jej opodatkowanie rośnie i to niemal z roku na rok. Niektórzy z nas uznają te prawdy za powód do szybkiej instalacji magazynu, bo im mniej wydamy na takowy, tym szybciej zaczniemy na nim oszczędzać i to znacząco.

Materiał zewnętrzny