Co warto wiedzieć o karmie bezzbożowej dla psa?

Co warto wiedzieć o karmie bezzbożowej dla psa?

Wybierając karmę dla psów, warto zwrócić uwagę na jej skład. Należy pamiętać, że te zwierzęta są mięsożercami, dlatego do ich prawidłowego rozwoju i funkcjonowania nie są potrzebne węglowodany. Zboża mogą doprowadzić do rozwoju różnych chorób, m.in. schorzeń trzustki. Poza tym często wywołują kłopoty z trawieniem, co może objawiać się biegunką czy niestrawnością. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze kwestie dotyczące karm bezzbożowych.

W związku z tym, że psy nie potrzebują w swojej diecie węglowodanów, nie ma potrzeby podawania im karmy zawierającej te związki. W wielu przypadkach doskonale sprawdza się pożywienie bezzbożowe. Jest ono pozbawione m.in. pszenicy, żyta, jęczmienia oraz owsa. W składzie tych karm nie znajdują się również gryka, kukurydza oraz proso. Należy jednak pamiętać, że nie są one przeznaczone dla wszystkich psów.

Jakim psom podawać karmy bezzbożowe?

Karmy bezzbożowe mają wiele zalet, dlatego tak dużo właścicieli decyduje się na ich podawanie swoim pupilom. Pracownik sklepu zoologicznego Zoo24 mówi: Ten rodzaj pożywienia wyróżnia się dużą zawartością mięsa, co jest bardzo ważne w planowaniu diety psów. Karmy cechuje również to, że są ubogie w węglowodany, ale za to bogate w białko. Warto zaznaczyć też to, że w ich składzie nie znajdują się składniki antyżywieniowe oraz genetycznie modyfikowane zboża.

Ze względu na swój skład oraz właściwości karmy bezzbożowe okazują się odpowiednie dla wielu psów. Przede wszystkim sprawdzają się dla zwierząt aktywnych, ponieważ są bogate w białko. Warto pamiętać, że jest ono bardzo ważnym składnikiem pokarmowym dla czworonogów, które często są w ruchu. Zdecydowanie lepiej podawać im większe ilości mięsa niż zboża. Tego rodzaju karma okazuje się idealna też dla psów, które są alergikami. Dieta dla takich pupili nie jest prosta w ułożeniu, ponieważ są one wymagające. Najważniejsze jest jednak wykluczenie składników uczulających, czym często są właśnie zboża. Dlatego karmy bezzbożowe świetnie się sprawdzają w takim przypadku.

Dostępne są karmy pozbawione zbóż przeznaczone dla różnych grup zwierząt. Można je znaleźć w wersji odpowiedniej dla psów małych i dużych ras, a także dla czworonogów w podeszłym wieku. Dzięki temu wybierając je, masz pewność, że podajesz swojemu pupilowi to, co dla niego najlepsze. Jeśli masz wątpliwości dotyczące słuszności żywienia psa karmą bezzbożową, możesz skontaktować się z lekarzem weterynarii. Z pewnością odpowie on na wszystkie pytania i pomoże w wyborze najlepszej karmy.

Materiał Partnera