Pierścionek zaręczynowy – jak znaleźć ten idealny?

Pierścionek zaręczynowy – jak znaleźć ten idealny?

Zaręczyny to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu pary. Jest symbolem miłości, przywiązania i zaangażowania, a także upamiętnia ten ważny dzień. Jego wybór nie jest jednak banalnie prosty, bo pierścionek powinien pasować do swojej właścicielki. Jak znaleźć ten idealny?

Pierścionek zaręczynowy z diamentem – uniwersalny wybór

Diament jest symbolem zaręczyn i ozdobiony nim pierścionek to jeden z najczęstszych wyborów na tę okazję. Będzie zachwycał elegancją i ponadczasowością, a także będzie pasował do większości stylizacji i typów urody. To jeden z najbardziej cenionych kamieni szlachetnych, słynie też z trwałości i niezniszczalności.

Pierścionek zaręczynowy z diamentem dobrze komponuje się z inną biżuterią, wygląda elegancko i ponadczasowo. To wybór zawsze trafiony i dopasowany, a także symbol klasyki, prestiżu i dobrego gustu. Wybór modeli jest ogromny – diamenty dobrze prezentują się oprawione w żółte złoto, jak i szlachetne białe oraz modne różowe.

Przy wyborze diamentu, zwróć uwagę na jego parametry. W zależności od jakości kamienia, cena pierścionka będzie inna. Każdy diament powinien mieć certyfikat określający jego parametry jakościowe.

Pierścionek na zaręczyny z szafirem

Szafir to kamień należący do grupy korundu. Nazwa tego popularnego kamienia pochodzi od łacińskiego sappheiros i oznacza przede wszystkim lapis-lazuli. Substancją nadającą kamieniom odcień niebieskiego jest żelazo i tytan. Najbardziej pożądane są szafiry w kolorze bławatka, które wydobywa się w Birmie i Tajlandii.

Pierścionek z szafirem komponuje się z blond włosami i jasną cerą. Poza tym sprzyja wartościom moralnym i miłości, pomaga skoncentrować myśli, wspomaga pamięć oraz kreatywne myślenie. Jest jednym z popularnych wyborów w przystępnej cenie.

Intrygujący pierścionek z rubinem

Najpopularniejszy na tę okazję jest pierścionek zaręczynowy z diamentem, ale warto zwrócić uwagę także na rubiny. Wydobywane są m.in. w Birmie, Afganistanie, Tajlandii, Tanzanii i na Sri Lance. Ten kamień szlachetny wyróżnia się wspaniałą czerwoną barwą, którą zawdzięcza zawartości chromu. Rubin oraz szafir są minerałami wyjątkowo trwałymi, jedynie diament jest od nich twardszy. Największą wartość mają rubiny z domieszką odcienia niebieskiego.

Rubin ma bogate walory estetyczne i wspaniale komponuje się nie tylko ze stylizacjami na specjalne okazje, ale także na co dzień. Dodaje energii i pewności siebie, sprawia, że z nadzieją patrzymy w przyszłość. Pierścionek zaręczynowy ozdobiony rubinem najlepiej sprawdzi się w komplecie z biżuterią z klasycznego żółtego złota.