W jaki sposób powstają zamienniki perfum?
Odpowiedniki perfum do niedawna kojarzyły się wyłącznie z tanimi, lecz jednocześnie słabymi podróbkami markowych zapachów. Współcześni producenci perfum lanych prześcigają się jednak, aby taką opinię wśród klientów zmienić, oferując coraz lepsze jakościowo propozycje. Dlatego dziś wiele osób, zamiast po markowe zapachy, sięga po znacznie tańsze zamienniki perfum. W jaki sposób one powstają i czym różnią się od oryginałów? Odpowiadamy w artykule.
Odtworzenie oryginalnej receptury
Pierwszym krokiem w produkcji tanich zamienników perfum jest odtworzenie oryginalnej receptury. Perfumy lane bazują bowiem na zapachach najmodniejszych marek w świecie perfum. Często znani producenci udostępniają skład nut zapachowych swoich perfum, z których korzystają inne rozlewnie. Jeśli dotarcie do takiego przepisu nie jest możliwe, stworzeniem odpowiedniej mieszanki zajmują się doświadczeni twórcy perfum.
Ich zadaniem jest przygotowanie kompozycji zapachowej możliwie zbliżonej do oryginału. Dlatego też odpowiedniki perfum mają w składzie nie tylko takie same olejki oraz utrwalacze zapachu, jak markowe perfumy, ale również są one utrzymane w identycznych proporcjach. Tylko w takiej sytuacji zapach zamiennika będzie piękny, trwały i wiernie oddawał oryginalne perfumy, którymi jest inspirowany.
Wykorzystanie najlepszych składników
Renomowane hurtownie lanych perfum sprzedawanych na mililitry, takie jak Zwęgrodzki – Z Pasją Do Mody, dbają o to, aby do produkcji zamienników wykorzystywane były wyłącznie wysokojakościowe składniki. Zachowanie w kompozycji odpowiednich proporcji olejków z utrwalaczami, a także użycie najlepszych, trwałych aromatów daje gwarancję pięknego, intensywnego zapachu, który będzie utrzymywał się na Twojej skórze równie długo, co oryginały. Decydując się na odpowiedniki perfum, warto więc skorzystać z oferty profesjonalnych hurtowni.
Czym zamienniki perfum różnią się od oryginałów?
Skoro zawartość buteleczek jest niemal identyczna, skąd bierze się tak duża różnica w cenie pomiędzy markowymi perfumami, a ich odpowiednikami? Przede wszystkim wynika to z tego, że znani producenci perfum, tacy jak Dolce&Gabbana, Chanel, Hugo Boss czy Paco Rabanne przeznaczają ogromne fundusze na reklamy związane z ich produktami. Sama produkcja perfum nie jest aż tak droga, dlatego hurtownie lanych perfum rozprowadzają je we własnym zakresie, bez pomocy wielkich kampanii marketingowych. Ponadto niższa cena wynika również z faktu, że zamienniki perfum sprzedawane są z reguły w estetycznych, ale prostych buteleczkach.
Materiał Partnera