Quady Kymco, czy warto na nie postawić? 

Quady Kymco, czy warto na nie postawić? 

Producentów quadów jest wielu. Do samej czołówki należy jednak garstka firm. I nie dzieje się tak bez powodu. Skonstruowanie porządnego quada wcale nie jest proste i firmom zajmuje dekady, aby dopracować swoje technologie. Do producentów oferujących naprawdę porządne czterokołowce, które świetnie sprawdzają się w terenie, należy Kymco. Dlaczego warto zastanowić się nad maszyną tego producenta? Co wyróżnia quady Kymco?

Dobry quad, czyli jaki?

Quady, tak jak i inne pojazdy, mogą być mocnymi, nowoczesnymi i niezawodnymi maszynami, ale mogą też przypominać bardziej zabawki do pojeżdżenia w weekend za domem. Te pierwsze nie będą należeć do najtańszych, natomiast te drugie kosztują mniej, jednak nie nadają się tak naprawdę do jazdy po trudniejszym terenie, o ich używaniu do pracy już nawet nie wspomniawszy.

Dobry quad to przede wszystkim maszyna, która faktycznie jest pojazdem ATV, czyli nadaje się do jazdy i pracy w trudnym terenie. To zaś wymaga zarówno odpowiedniej konstrukcji oraz mocy, jak i oprzyrządowania. Pojazdy dobrych marek z reguły są wyposażone w napęd na obie osie, ponieważ jest on niezbędny do poruszania się w wymagającym terenie. Nie jest to jednak takie oczywiste, ponieważ na rynku można znaleźć tanie quady jedynie z napędem na jedną oś.

Podsumowując, dobry quad to taki, który jest przystosowany do trudnych warunków jazdy. Tego typu maszyny produkują m. in. takie firmy jak: Polaris, Stels, Segway, CF MOTO oraz Kymco, któremu dzisiaj przyjrzymy się uważniej.

Dlaczego quady Kymco?

Kymco jest tajwańską marką znaną szerszemu gronu przede wszystkim z produkcji dobrej jakości skuterów i motocykli. To jednak tylko część zakresu działania producenta. Oprócz tego firma produkuje części samochodowe m. in. dla takich koncernów jak Honda czy BMW. A quady Kymco to efekt ponad 20 lat doświadczenia, bo właśnie tak długo marka zajmuje się produkcją pojazdów ATV. Co ważne, robi to naprawdę dobrze, oferując czterokołowce odznaczające się bardzo wysoką niezawodnością.

Firma produkuje podzespoły do quadów w swoich fabrykach, co ważne, zapewnia do nich łatwy dostęp, co jest często problemem w przypadku maszyn innych marek. Wielu doświadczonych pasjonatów jazdy na czterokołowcach decyduje się na quady Kymco przede wszystkim ze względu na ich trwałość, świetne prowadzenie i właśnie ten bezproblemowy dostęp do części eksploatacyjnych.

Quady Kymco z homologacją i bogatym wyposażeniem

Pojazdy oferowane przez tajwańskiego producenta to porządnie wyposażone maszyny, które co najważniejsze, posiadają homologację umożliwiającą zarejestrowanie czterokołowca i legalne poruszanie się nim po drogach. Już w standardzie poszczególne quady Kymco mają wyciągarkę i hak holowniczy.

Producent oferuje również dość sporą gamę modeli, które różnią się mocą i wielkością. Dzięki temu bez problemu można znaleźć maszynę dostosowaną do swoich potrzeb i umiejętności. Tym samym na tle konkurencji, Kymco wypada naprawdę dobrze. Czterokołowce tej marki są również uniwersalne, mogą bowiem zapewnić sporo dobrej zabawy, a w razie potrzeby, wspomóc pracę w gospodarstwie.