Dlaczego wykonując polerkę samochodu, warto zaopatrzyć się w lampy inspekcyjne?

Dlaczego wykonując polerkę samochodu, warto zaopatrzyć się w lampy inspekcyjne?

Jednym z popularniejszych zabiegów, jeśli chodzi o detailing samochodu, jest polerowanie. Dzięki niemu pojazd prezentuje się zdecydowanie bardziej atrakcyjnie, , a stosując odpowiednie preparaty, można otrzymać tak zwany efekt tafli lustra i sprawić, że samochód będzie się prezentował naprawdę wyjątkowo. Aby szybko, a przede wszystkim skutecznie przeprowadzić takie prace, warto skorzystać z lampy inspekcyjnej. Do czego służy i jakie efekty można dzięki niej uzyskać?

Czym właściwie jest lampa inspekcyjna? 

Wiemy już, w jakim celu warto zainwestować w polerowanie samochodu. Teraz należy pokrótce omówić, czym właściwie jest lampa inspekcyjna i dlaczego dobrze się w nią zaopatrzyć, poszukując akcesoriów do polerowania lakieru, jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczone do przeprowadzania inspekcji karoserii i innych elementów pojazdu, które są poddawane polerowaniu, czyli lampa inspekcyjna. Dzięki lampie można przede wszystkim dobrać odpowiedni kolor lakieru i sprawdzić, czy pomiędzy warstwami nie ma tak zwanego odcięcia, czyli granicy kolorów. Ponadto przy jej wykorzystaniu można zauważyć tzw. niedocieki oraz chmurki.

Dobrej jakości sprzęt działa w taki sposób, że pozwala uzyskać efekt zewnętrznego światła słonecznego, które jest najlepszym sposobem na ocenę przeprowadzanych prac. Planując kupić lampę inspekcyjną, warto zwrócić uwagę na to, że im większa wartość CRI, tym lepiej, ponieważ parametr świadczy o odwzorowaniu światła słonecznego. Oprócz tego istotnymi kryteriami wyboru może okazać się też moc, czas ładowania oraz długość pracy na jednym naładowaniu.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat polerowania samochodu? 

Aby lepiej zgłębić temat skutecznego polerowania auta, porozmawialiśmy ze specjalistą ze sklepu detailingowego w Katowicach, który przekazał nam następujące informacje:

– Wykorzystanie lampy inspekcyjnej pomaga w otrzymaniu satysfakcjonujących efektów polerowania samochodu. Jednak oprócz tego trzeba też pamiętać, aby przeprowadzić prace w odpowiedniej kolejności. Po pierwsze czynności powinny się rozpocząć od wstępnego mycia aktywną pianą, którą w zależności od potrzeb można nakładać pianownicą ręczną albo urządzeniem przeznaczonym do myjki ciśnieniowej.

Myjąc auto, należy używać delikatnych rękawic albo ściereczek. Aby otrzymać satysfakcjonujący i trwały efekt, warto utrwalić prace, na przykład aplikując powłokę ceramiczną. Dzięki takim zabiegom, a także zastosowaniu wspomnianej lampy inspekcyjnej, która pozwoli na bieżącą kontrolę robót, można skutecznie odmienić wygląd swojego samochodu.

Artykuł partnera