Czym czyścić plastiki w samochodzie? Domowe sposoby

Czym czyścić plastiki w samochodzie? Domowe sposoby

Poznaj domowe sposoby na czyszczenie plastików w samochodzie.

Auto detailing od kilku lat jest bardzo popularny w naszym kraju. Jednak nie wszyscy mają czas, lub ochotę na spędzanie długich godzin dopieszczając każdy centymetr swojego samochodu. Profesjonalne kosmetyki samochodowe również nie należą do najtańszych. Co jednak zrobić, kiedy chcemy szybko i tanio zadbać o czystość naszego auta? Prezentujemy kilka domowych i tanich sposobów na czyszczenie i pielęgnację plastików w samochodzie.

Zobacz też: Takumi – perfekcyjni twórcy Nissana GTR

 • Wytrzyj wszystkie powierzchnie wilgotną szmatką.
  Pozwoli to usunąć nadmiar brudu z powierzchni i zapobiegnie rozprzestrzenianiu się brudu na siedzenia lub podłogę. Jeśli masz w domu, to możesz również użyć nawilżanych chusteczek dla niemowląt lub nasączanych chusteczek do ścierania kurzu z mebli. Chusteczki dla dzieci pozostawią przyjemny zapach, a te meblowe pozostawią warstwę, na której wolniej gromadzi się kurz.
 • Na przebarwienia i plamy użyj pasty do zębów.
  Delikatnie kolistymi ruchami szorują nią przebarwienia na strukturze deski rozdzielczej lub boczkach drzwi.
  Uwaga – zawsze najpierw wykonaj test na małej powierzchni w słabo widocznym miejscu.
 • Spróbuj roztworu wody z alkoholem w proporcjach 1:1
  Jeśli sposób z pastą do zębów nie zdał egzaminu. Najlepiej taki roztwór umieścić w butelce ze spryskiwaczem.
 • Jeśli zależy Ci na osiągnieciu błyszczącej powierzchni
  Wypróbuj roztwór jednej części octu z jedną częścią oleju lnianego. Spryskanie i przetarcie, lub wcieranie takiego roztworu w plastiki w samochodzie nada im charakterystycznego blasku.
 • Naturalnym sposobem neutralizacji przykrych zapachów
  (np. z popielniczki) jest zastosowanie łyżeczki sody oczyszczonej. Wsypanie jej i pozostawienie na godzinę pochłonie nieprzyjemne zapachy.
 • Do zabezpieczenia twardych powierzchni oraz elementów z winylu Możesz przygotować domowy środek przygotowany z z soku z cytryny i oliwy z oliwek w proporcjach 1:2. Jeśli zamierzasz szybko po czyszczeniu zacząć używać auta, nie stosuj tego preparatu na kierownicy i pedałach, gdyż przez dłuższy czas zabezpieczona nim powierzchnia jest śliska.