Brabus – co warto o nim wiedzieć?

Brabus – co warto o nim wiedzieć?

Czasami pozornie doskonałe rzeczy, wcale takie nie są, bo okazuje się, że jednak można je ulepszyć. Doskonałym dowodem na to jest Brabus i to, jak zamienia samochody marek premium na coś jeszcze doskonalszego. To niemieckie przedsiębiorstwo tuningowe potrafi dodać samochodom jeszcze więcej mocy, precyzji, komfortu i oczywiście stylu. Co dokładnie oznacza symbol „B” na maskach samochodów, które pierwotnie nosiły zupełnie inne oznaczenia? Co leży u podstaw nierozerwalnych już dzisiaj więzów Brabusa z Mercedesem?

Mistrzowie tuningu samochodów premium

Profesjonalny tuning samochodów ma za zadanie przede wszystkim polepszyć ich osiągi, przez co z reguły kojarzony jest głównie z udoskonalaniem aut raczej z niższych segmentów. Istnieje jednak tuning samochodów luksusowych, także tych ze sportowym zacięciem. I właśnie w tym segmencie działa głównie niemiecka firma Brabus, która oficjalnie tuningiem samochodów klas wyższych zajmuje się już od 1977 roku.

Profesjonalny tuning samochodów realizowany przez Brabusa obejmuje głównie:

  • karoserię,
  • silnik,
  • zawieszenie,
  • wnętrze auta.

Pojazdy modyfikowane przez Brabusa noszą zazwyczaj logo marki, czyli symbol „B”. Przy czym zaliczają się do samochodów o wysokim prestiżu. Brabus pomimo tego, że jest przede wszystkim przedsiębiorstwem tuningowym, funkcjonuje jako marka samochodowa, gdzie często jej innowacyjne i nowoczesne rozwiązania aplikowane są do istniejących już modeli samochodów marek premium.

Tutaj oczywiście nie wyczerpuje się potencjał tuningowy Brabusa, ponieważ firma postanowiła udoskonalić również pojazdy innych producentów, w tym niepozorne Smarty, które są dostępne w wersji Brabus Xclusive Aut, a także auta Porsche.

brabus

Skąd związek Brabusa z Mercedesem?

Brabus w swojej fabryce w Bottrop udoskonala różne modele samochodów, słynie jednak z tuningu Mercedesów. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Jeden z założycieli marki – Bodo Buschman – był niejako skazany na Mercedesa, ponieważ jego ojciec posiadał salony z samochodami właśnie tej marki.

Niestety pod względem osiągów w tamtych czasach nie były to auta zbyt atrakcyjne dla lubiącego sportową jazdę młodego Bodo. Bardziej odpowiadało mu Porsche, dlatego też postanowił, że przerobi model luksusowego Mercedesa S W 116 i zamieni go w samochód, który pod względem precyzji prowadzenia i mocy dorówna Porsche.

Udało się i z czasem Buschman rozwinął swój tuningowy biznes, zakładając wraz z Klausem Brackmanem w 1977 firmę Brabus. Związek Mercedesa z Brabusem wyszedł więc niejako naturalnie. Dzisiaj obie marki współpracują ze sobą już w bardziej oficjalny sposób. Warto zaznaczyć, że tuning Brabusa realizowany jest nie tylko w jego niemieckiej fabryce. Firma współpracuje bowiem z autoryzowanymi serwisami, w których dokonywane są modyfikacje samochodów według pakietów Brabusa.

Autoryzowany dealer Brabus w Polsce

Profesjonalnego tuningu swojego Mercedesa czy Porsche można dokonać również w Polsce. Autoryzowanym dealerem marki Brabus, który realizuje szeroki pakiet modyfikacji zarówno Mercedesów – w tym również legendarnej G klasy, jak i Porsche, jest VCentrum. Nie trzeba zatem udawać się do Niemiec, aby dodać pazura swojemu samochodowi premium. Można to zrobić w Warszawie!

Materiał Partnera