Automatyka do bram – jak wybrać?

Automatyka do bram – jak wybrać?

Ręczne otwieranie wjazdu na posesję czy drzwi garażowych zimą lub w trakcie ulewnego deszczu nie jest komfortową czynnością. Sposobem na rozwiązanie tych problemów jest automatyka do bram. Jak wybrać nowoczesne siłowniki i automaty do bram? O tym w dzisiejszym tekście!

Procesy automatyzacji, czyli zastępowania człowieka w powtarzalnych czynnościach wykonywanych dotąd ręcznie, wyraźnie podnoszą jakość życia. Wkraczają nie tylko do zakładów przemysłowych czy nowoczesnych biznesów, lecz również do naszych domów i mieszkań. Automatyczne sterowanie, jakie realizuje profesjonalna automatyka do bram to jeden z doskonałych przykładów. W kolejnych akapitach opowiemy o jej zaletach i podpowiemy, jak ją wybrać.

Automatyka do bram – na czym polega i jak działa?

Zanim przejdziemy do omówienia korzyści wynikających z wyboru automatów bramowych, odpowiemy pokrótce na pytanie, na czym polega i jak działa automatyka do bram. Urządzenia składają się z siłowników, napędów elektrycznych oraz elektronicznych komponentów sterujących wraz z niezbędnym osprzętem montażowym. Umożliwiają zdalne sterowanie – otwieranie oraz zamykanie – bram przesuwnych, skrzydłowych i garażowych o masie dochodzącej do kilku ton.

Czytelnicy, którzy poszukują profesjonalnych rozwiązań w tym zakresie, powinni zainteresować się ofertą sklepu internetowego EC System w kategorii automatyka i siłowniki do bram. Szeroki asortyment jest dostępny pod adresem: https://sklep-ecsystem.pl/category/automatyka-bramowa

Jakie zalety mają nowoczesne automaty do bram?

Nie ulega wątpliwości, że zakup i montaż automatyki bramowej niesie za sobą szereg korzyści dla użytkowników. Jakie zalety mają nowoczesne automaty do bram? Przede wszystkim umożliwiają automatyczne otwieranie i zamykanie wjazdu na posesję czy do garażu. Kierowca nie musi wychodzić z auta, żeby otworzyć drzwi wjazdowe. Sterowanie odbywa się z użyciem pilota bezprzewodowego albo dedykowanej aplikacji mobilnej na smartfona.

Warto wspomnieć, iż oferowane m.in. przez sklep internetowy EC System automaty do bram znacznie podnoszą zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo użytkowania posesji domów jednorodzinnych czy obiektów komercyjnych. Umożliwiają wygodną kontrolę przepływu pojazdu i mogą być zintegrowane z zaawansowanymi systemami kontroli dostępu. Dzięki temu można wdrożyć system automatyczne otwierania wjazdu z rozpoznawaniem tablic rejestracyjnych.

Jak wybrać profesjonalną automatykę do bram?

Nowoczesne automaty bramowe to praktyczne urządzenia, cechujące się szeregiem rozmaitych parametrów użytkowych. Jak wybrać profesjonalną automatykę do bram? Na co zwrócić uwagę?

  • Dopuszczalna masa – parametr określa maksymalny ciężar konstrukcji, jaką może sterować automat do bramy.
  • Szybkość posuwu – informuje użytkownika o prędkości liniowej, z jaką może poruszać się konstrukcja podczas otwierania lub zamykania.
  • Sterowanie – dostępne na rynku sterowniki najczęściej umożliwiają kontrolę wjazdu poprzez przycisk, pilota bezprzewodowego lub aplikację mobilną.
  • Funkcje – automatyka do bram może posiadać szereg dodatkowych funkcjonalności, takich jak tryb samouczenia, sygnalizator świetlny czy enkoder.
  • Zastosowanie – użytkownicy mogą spotkać się najczęściej z podziałem na 3 segmenty urządzeń, tj. do zastosowań domowych, półprofesjonalnych oraz przemysłowych.

Decydując się na zakup sprzętu, warto również zwrócić uwagę na klasę ochrony. Informuje ona o możliwości pracy w trudnych warunkach środowiskowych lub przy wysokim zapyleniu.

Wybierz automaty i siłowniki do bram z oferty EC System!

Jeżeli szukasz niezawodnej automatyki bramowej dla domu lub firmy, to wybierz automaty i siłowniki do bram z oferty EC System! W ich sklepie internetowym znajdziesz szeroki asortyment profesjonalnych urządzeń do automatyzacji otwierania wjazdu na posesję. Doświadczeni doradcy handlowi pomogą Ci w doborze sprzętu dopasowanego do Twoich oczekiwań. W przypadku dużych zamówień istnieje możliwość przygotowania dedykowanej oferty cenowej specjalnie dla Ciebie.

Materiał Partnera