Marka TAG Heuer – tylko dla lubiących prędkość i sport?

Marka TAG Heuer – tylko dla lubiących prędkość i sport?

Większość marek zegarków – zaliczanych do półki premium – swoją działalność rozpoczęło w XIX wieku. Jest tak też w przypadku TAG Heuer. Edouard Heuer, od którego nazwiska wywodzi się nazwa marki, otworzył swój pierwszy zakład w Szwajcarii w 1860 roku.

Przez lata jego zegarki i wytwarzane mechanizmy stawały się coraz bardziej popularne, a prawdziwą sławę zyskały wśród sportowców – poniżej opisujemy dlaczego oraz zastanawiamy się, dla jakich klientów obecnie są produkowane zegarki tej marki.

Wyjątkowa historia marki

Wejście do sportowego świata firmy Heuera było poprzedzone dążeniem do udoskonalenia mechanizmów zegarka. Jeszcze w latach 80. XIX wieku wyprodukował chronograf kieszonkowy, a następnie zajął się wbudowywaniem chronografów w zegarki – co było prekursorskim posunięciem. Miłością do zegarmistrzostwa zostali zarażeni synowie Edouarda, którzy przejęli firmę po śmierci ojca. To właśnie oni zaczęli współpracować z organizatorami wyścigów samochodowych. Okazało się, że dla był to świetny ruch dla rozwoju firmy.

Na początku XX wieku marka zajęła się produkcją stopera, działającego przez 12 godzin. W kolejnych latach wynaleźli Micrograph, który odmierzał czas co do 0,01 sekundy. To osiągnięcie przyczyniło się do tego, że ich czasomierze kilkukrotnie pojawiły się na igrzyskach olimpijskich. W latach 50. ubiegłego wieku powstał też specjalny model zegarka dla żeglarzy. Oprócz dokładnego mierzenia czasu umożliwiał on nawet śledzenie przypływów i odpływów.

zegarek

Ze względu na udział marki w najpopularniejszych wyścigach samochodowych na świecie – logo Heuera przede wszystkim kojarzone jest ze światem motoryzacji. Obecnie czasomierze tej marki pozwalają mierzyć czas z dokładnością nawet do 0,0001 sekundy, co jest spektakularnym osiągnięciem.

Jak wyglądają obecne modele zegarków TAG Heuer dostępne w sprzedaży?

Rodzinna firma Heuerów w latach 80. XX wieku została przejęta przez spółkę TAG (Techniques d’Avant Garde), ale nie zmieniło to zbyt wiele w jakości produkowanych modeli. Każdy zegarek, który został wyprodukowany od tamtego momentu, wciąż reprezentuje sobą świetną jakość. Różnorodność sprzedawanych kolekcji pozwala klientom na wybranie modelu pasującego do ich stylu. Większość zegarków TAG Heuer cechuje się sportowym designem – świadczą już o tym nawet same nazwy serii, jak np.: Formula 1, Aquaracer czy Carrera Porsche. Jednak należy zaznaczyć, że elementy sportowego stylu nie przeszkadzają, aby łączyć te zegarki z koszulą czy garniturem.

W wybranych modelach damskich umieszczono nawet diamenty, które dodają zegarkom delikatności i elegancji. Marka TAG Heuer skupia się więc nie tylko na precyzyjnych mechanizmach i stosowaniu nowoczesnych technologii, ale także na dbałości o odpowiednią estetykę.

Nie musisz być kierowcą samochodu wyścigowego ani pływać na jachcie, aby nosić zegarki TAG Heuer. To produkty dla wszystkich, którzy cenią sobie szwajcarską jakość wykonania i oryginalne wzornictwo.

Materiał partnera