Rozpoczęcie przygody z ASG – co warto wiedzieć na starcie?

Rozpoczęcie przygody z ASG – co warto wiedzieć na starcie?

Airsoft jest doskonałą formą spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wiele osób zdaje sobie z tego sprawę i decyduje się na rozpoczęcie przygody z tym właśnie hobby. W ostatnich latach, rozgrywki te stały się niezwykle popularne w naszym kraju. Do tej pory, większość z nas kojarzyło strzelanki w lesie raczej z Paintballem.

Rozrastająca się regularnie społeczność Airsoftu zdążyła już w pewnym stopniu wyprzeć popularne markery, choć jeszcze do niedawna jej popularność była znikoma. Można zauważyć, że sklep z replikami asg z roku na rok zyskują popularność. Wpływ na to miała przede wszystkim różnorodność w doborze broni oraz wiele trybów rozgrywki. O tym wszystkim, jak i o podstawowych kryteriach do rozpoczęcia przygody z ASG, opowiemy poniżej.

Czym ASG wyróżnia się na tle innych strzelanek?

Można śmiało powiedzieć, że Airsoft jest przeniesieniem wirtualnych rozgrywek wojennych do świata rzeczywistego. Każdy uczestnik posiada swoją określoną rolę w drużynie, a celem całego teamu jest oczywiście zdobycie terytorium rywala.

Gracze mają do wyboru różne typy broni. Wszystkie środki bojowe są replikami prawdziwych karabinów, których obecność mogliśmy zaobserwować w wojskach różnych krajów w przeszłości i obecnie. Różnica jest natomiast taka, że nabojami są tutaj plastikowe kulki. Zabronione jest korzystanie z innych typów amunicji, oczywiście przez wzgląd na bezpieczeństwo uczestników. Polem bitwy mogą być zarówno lasy, jak i opuszczone budynki. Ważne natomiast, by taka arena była przed rozoczęciem dokładnie sprawdzona, a także by gracze posiadali niezbędne pozwolenia do przeprowadzania na jej terenie rozgrywek.

Start przygody z ASG – co najważniejsze?

Pierwszy raz na polu walki jest niezwykle trudny. Jako początkujący musimy liczyć się z tym, że będziemy zbierać kule. Istotne jest więc pełne zabezpieczenie. Cały osprzęt możemy wynająć w wypożyczalniach. Z każdym, kolejnym razem staje się to jednak coraz mniej opłacalne. Będąc zdecydowanym co do pozostania w rozgrywkach przez dłuższy czas, znacznie lepiej zakupić niezbędne części wyposażenia. Mowa tu nie tylko o broni, ale także o zabezpieczeniach. Do tych bez wątpienia należą okulary ochronne. Ważne, aby posiadały one atest i certyfikat wytrzymałości. Bez nich nie zostaniemy wpuszczeni na pole bitwy, a zdjęcie ich na tym terenie grozi nie tyle dyskwalifikacją, co nawet utratą zdrowia.

Broń także jest ważna, choć zaleca się nie wydawać na nią całego swojego budżetu. Początkowo skupmy się na dobrych butach, kasku, okularach i ochraniaczach.

asg

Dobór repliki – czym się kierować?

Zdecydowanie nie sugerujmy się ceną. Jakość strzelania danej broni różni się zazwyczaj do 1000 zł. Późniejsze modele są już wyłącznie przeznaczone dla kolekcjonerów, a to ze względu na detale wizualne, przybliżające je do prawdziwych broni.

Wybór broni zależy głównie od naszego stylu gry. Zdecydowanie najlepiej podczas kilku rozgrywek wytestować wszystkie odmiany, począwszy od pistoletów, aż po snajperki i karabiny maszynowe. Dopiero po wybraniu idealnej dla siebie opcji zaleca się kupno pierwszej broni. 

Materiał zewnętrzny