Sposoby na nudę w samolocie

Nuda w samolocie – z tym problemem mierzył się chyba każdy, kto kiedykolwiek leciał samolotem dłużej niż kilka godzin. Szczególnie dotkliwa na trasach międzykontynentalnych, a dodatkowo czasem kumulowana z powodu kiepskiego wyposażenia w samolocie lub naszego nieodpowiedniego przygotowania do podróży. Dlatego, przed podróżą zapoznaj się z naszym poradnikiem – sposoby na nudę w samolocie. Zobacz również jak zadbać o gadżety w trakcie podróży.
1. Przygotuj się wcześniej – Spotify i Netflix działają również off-line
Nie każda linia lotnicza oferuje na pokładzie dostęp do Internetu, także warto awaryjnie przygotować sobie bazę muzyki oraz filmów/seriali do odtworzenia off-line.
Jak pobrać film lub serial z Netflixa?
a) Jeśli chcesz pobrać konkretny film lub serial z Netflixa, sprawdź, czy jest przy nim (przy opisie) widoczna ikona pobierania (dla seriali ikona jest obok każdego dostępnego odcinka).
b) Jeśli jest, to po prostu kliknij i rozpocznij pobieranie.
c) Pobrany film lub serial znajdziesz w aplikacji w sekcji Pobrane pliki.
Oczywiście pobrane pliki można oglądać wyłącznie na urządzeniu, na które je pobrano.
Ważne! Chociaż aby oglądać pobrane tytuły nie ma potrzeby połączenia z Internetem, to sam dostęp do nich wymaga zalogowania się w aplikacji. Pamiętaj więc i nie wylogowuj się z aplikacji Netflix przed wejściem na pokład!
Jak odtwarzać Off-line ze Spotify?
Jeśli posiadasz konto Premium, możesz pobrać piosenki lub całe albumy, playlisty i podcasty, a następnie odtwarzać je bez połączenia z Internetem. Spotify informuje o możliwości pobrania aż 10 000 utworów na każde z 5 urządzeń w ramach usługi Premium.
Jeśli posiadasz jedynie darmowe konto, to możesz pobierać podcasty na telefon i tablet – w czasie wielkiej nudy, może to okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem awaryjnym.
2. Pokładowy system rozrywki
Dostępny w nowszych samolotach, przeważnie na dłuższych trasach. Pamiętajmy, że tego typu systemy oferują nie tylko filmy i seriale, ale również np. podgląd w czasie rzeczywistym z wielu kamer (szczególnie widowiskowe podczas procedur startu i lądowania), czy podgląd pozycji na mapie wraz z danymi technicznymi (prędkość, wysokość, temperatura) – obserwacja takich danych może pochłonąć wielu miłośników fizyki i geografii.
3. Połącz przyjemne z pożytecznym – oglądaj seriale lub filmy w innym języku, np. kraju, do którego lecisz.
Osłuchanie się nowego języka może być pomocne, szczególnie w pierwszych chwilach na nowym terenie. Szczególnie wartościowe może być oglądanie w ten sposób czegoś, co dobrze już znasz – fakt, że wiesz o czym właśnie jest mowa pozwala lepiej przyswoić nowe słowa.
4. Podcasty, Audiobooki
Oczywiście o ile masz przy sobie słuchawki. Mogą okazać się szczególnie przydatne, jeśli w bliskim sąsiedztwie trafi się zbyt głośne towarzystwo, a każdy kto miał okazję trochę polatać wie, że zbyt rozluźnione alkoholem grupki znajomych lub rodzina z małym dzieckiem potrafią mocno wyprowadzić z równowagi. Dlatego zgraj sobie awaryjnie kilka plików do posłuchania.
5. Artykuły z ulubionych stron otwórz wcześniej na wielu kartach w przeglądarce na smartfonie i czytaj je będąc w powietrzu.
Genialny w swojej prostocie zabieg, który na pewno pozwoli ukraść nudzie kilka cennych minut.
6. Gry mobilne
Podobnie jak w przypadku Audiobooków i Podcastów, warto na swoim podręcznym urządzeniu awaryjnie zainstalować sobie kilka wciągających tytułów. Potrzeba wbicia kolejnego levelu lub poprawienia po raz kolejny swojego wyniku, potrafi zająć głowę na dobre kilka godzin.
5 sposob spoko na ostatnia chwile jak ktos zapomni sie przygotowac przed lotem