Sposoby na nudę w samolocie

Sposoby na nudę w samolocie

Nuda w samolocie – z tym problemem mierzył się chyba każdy, kto kiedykolwiek leciał samolotem dłużej niż kilka godzin. Szczególnie dotkliwa na trasach międzykontynentalnych, a dodatkowo czasem kumulowana z powodu kiepskiego wyposażenia w samolocie lub naszego nieodpowiedniego przygotowania do podróży. Dlatego, przed podróżą zapoznaj się z naszym poradnikiem – sposoby na nudę w samolocie.

1. Przygotuj się wcześniej – Spotify i Netflix działają również off-line

Nie każda linia lotnicza oferuje na pokładzie dostęp do Internetu, także warto awaryjnie przygotować sobie bazę muzyki oraz filmów/seriali do odtworzenia off-line.

Jak pobrać film lub serial z Netflixa?

a) Jeśli chcesz pobrać konkretny film lub serial z Netflixa, sprawdź, czy jest przy nim (przy opisie) widoczna ikona pobierania  (dla seriali ikona jest obok każdego dostępnego odcinka).

b) Jeśli jest, to po prostu kliknij i rozpocznij pobieranie.

c) Pobrany film lub serial znajdziesz w aplikacji w sekcji Pobrane pliki.

Oczywiście pobrane pliki można oglądać wyłącznie na urządzeniu, na które je pobrano.

Ważne! Chociaż aby oglądać pobrane tytuły nie ma potrzeby połączenia z Internetem, to sam dostęp do nich wymaga zalogowania się w aplikacji. Pamiętaj więc i nie wylogowuj się z aplikacji Netflix przed wejściem na pokład!

Jak odtwarzać Off-line ze Spotify?

Jeśli posiadasz konto Premium, możesz pobrać piosenki lub całe albumy, playlisty i podcasty, a następnie odtwarzać je bez połączenia z Internetem. Spotify informuje o możliwości pobrania aż 10 000 utworów na każde z 5 urządzeń w ramach usługi Premium.

Jeśli posiadasz jedynie darmowe konto, to możesz pobierać podcasty na telefon i tablet – w czasie wielkiej nudy, może to okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem awaryjnym.

2. Pokładowy system rozrywki

Dostępny w nowszych samolotach, przeważnie na dłuższych trasach. Pamiętajmy, że tego typu systemy oferują nie tylko filmy i seriale, ale również np. podgląd w czasie rzeczywistym z wielu kamer (szczególnie widowiskowe podczas procedur startu i lądowania), czy podgląd pozycji na mapie wraz z danymi technicznymi (prędkość, wysokość, temperatura) – obserwacja takich danych może pochłonąć wielu miłośników fizyki i geografii.

3. Połącz przyjemne z pożytecznym – oglądaj seriale lub filmy w innym języku, np. kraju, do którego lecisz.

Osłuchanie się nowego języka może być pomocne, szczególnie w pierwszych chwilach na nowym terenie. Szczególnie wartościowe może być oglądanie w ten sposób czegoś, co dobrze już znasz – fakt, że wiesz o czym właśnie jest mowa pozwala lepiej przyswoić nowe słowa.

4. Podcasty, Audiobooki

Oczywiście o ile masz przy sobie słuchawki. Mogą okazać się szczególnie przydatne, jeśli w bliskim sąsiedztwie trafi się zbyt głośne towarzystwo, a każdy kto miał okazję trochę polatać wie, że zbyt rozluźnione alkoholem grupki znajomych lub rodzina z małym dzieckiem potrafią mocno wyprowadzić z równowagi. Dlatego zgraj sobie awaryjnie kilka plików do posłuchania.

5. Artykuły z ulubionych stron otwórz wcześniej na wielu kartach w przeglądarce na smartfonie i czytaj je będąc w powietrzu.

Genialny w swojej prostocie zabieg, który na pewno pozwoli ukraść nudzie kilka cennych minut.

6. Gry mobilne

Podobnie jak w przypadku Audiobooków i Podcastów, warto na swoim podręcznym urządzeniu awaryjnie zainstalować sobie kilka wciągających tytułów. Potrzeba wbicia kolejnego levelu lub poprawienia po raz kolejny swojego wyniku, potrafi zająć głowę na dobre kilka godzin. Sprawdź np. Ashes of creation.