Najlepsze darmowe aplikacje do odtwarzania muzyki Hi-Res na Android

Najlepsze darmowe aplikacje do odtwarzania muzyki Hi-Res na Android

Słuchaj dźwięku Hi-Fi na Androidzie!

W ciągu ostatniej dekady doświadczenie słuchania muzyki uległo ogromnej zmianie, zmienił się też sposób, w jaki konsumujemy muzykę.

Wraz z wprowadzeniem usług strumieniowania muzyki, dziś najbardziej preferowanym sposobem słuchania muzyki jest nasz smartfon. Jednak pomimo różnorodności aplikacji, nie każda osoba wydaje się zadowolona z jakości oferowanej w większości serwisów streamingowych. Jakie aplikacje wybrać, aby cieszyć się dźwiękiem wysokiej jakości? Przedstawiamy listę tych dostępnych (chociaż w jakiejś części) za darmo.

1. Poweramp

Poweramp jest jedną z najstarszych i najpotężniejszych aplikacji do odtwarzania muzyki na Androida. Jest na rynku, już długi czas, aplikacja zdołała zdobyć ogromną popularność wśród audiofilów i zebrała sporą bazę użytkowników. W Poweramp dostajesz czysty interfejs użytkownika i pomimo wielu funkcji i opcji dostosowywania, które oferuje, nadal jest łatwy w nawigacji i użytkowaniu.

Mówiąc o funkcjach, Poweramp oferuje mnóstwo z nich wraz z obsługą prawie każdego (audio) formatu plików. W rzeczywistości, jest to jedna z najbardziej zalecanych aplikacji dla tych, którzy słuchają audio hi-fi. Aplikacja została zaktualizowana do wersji v3, która przyniosła nowy silnik audio z obsługą wyjść hi-res, nowy procesor DSP, 10-pasmowy korektor i wiele innych zmian. Jeśli posiadasz sprzęt kompatybilny z hi-fi (DAC), Poweramp może pomóc Ci w odtwarzaniu plików audio do 24bit/kHz. Oprócz tych dodatków otrzymujesz również wsparcie dla własnych skórek, zaawansowany korektor (jeden z najlepszych na rynku), a co najważniejsze, regularne aktualizacje.

Darmowa (15-dniowa darmowa wersja próbna) | Później $4,99 miesięcznie

2. Onkyo HF Player

Onkyo HF Player to kolejny wysokiej jakości odtwarzacz muzyczny offline, który pozwala na odtwarzanie plików FLAC na telefonie z Androidem. Ma czysty interfejs użytkownika i pozwala podglądać teksty piosenek. Ma wsparcie dla kilku różnych formatów plików audio, takich jak FLAC, ALAC, WAV, AIFF.

Od Onkyo otrzymujesz wysokiej jakości korektor i liniowo-fazowy filtr FIR, aby dać Ci większą kontrolę nad dźwiękiem. Co więcej, pozwala również na tworzenie własnych presetów EQ lub wybieranie z tych już zoptymalizowanych. Jeśli chodzi o wsparcie odtwarzania, darmowa wersja Onkyo redukuje próbkowanie dźwięku powyżej 88kHz. Tak więc, jeśli chcesz cieszyć się dźwiękiem hi-fi 192Hz/24-bit FLAC lub WAV, musisz użyć płatnej wersji.

Darmowa | Płatna $8.99 miesięcznie

Zobacz też: Najlepsze darmowe gry FPS

3. Neutron Music Player

W przeciwieństwie do innych wymienionych aplikacji, Neutron zdecydownie nie jest aplikacją idealną dla przeciętnego użytkownika, który nie ma dużego pojęcia o ustawieniach i korekcji dźwięku. Ta apka ma skomplikowany UI, który przemawia bardziej do audiofilów i wymaga czasu dla kogoś mniej zorientowanego, aby przyzwyczaić się i używać jej wszystkich możliwości. Aplikacja wykorzystuje 32/64-bitowy silnik audio i oferuje DAC (wewnętrzny lub zewnętrzny). Otrzymasz też w pełni konfigurowalne korektory, aby dostosować dźwięk do swoich preferencji. Poza tym, Neutron zapewnia również możliwość importowania muzyki przez sieć za pomocą protokołu FTP (i SFTP), wraz z NAS i serwerem mediów.

Darmowa | Płatna $4.99 miesięcznie

4. Foobar2000

Jeśli chcesz doświadczyć jakości dźwięku oferowanej w plikach FLAC i WAV, Foobar2000 jest tym, czego potrzebujesz. Aplikacja ma czysty i łatwy w użyciu interfejs, do którego można się szybko przyzwyczaić i zapewnia wsparcie dla większości formatów audio hi-res wraz z zestawem najbardziej istotnych funkcji.

Nie oznacza to jednak, że jest to ubogi program i brakuje mu opcji dostrajania i dostosowywania. Otrzymujesz bowiem zaawansowane opcje takie jak equalizer (i inne opcje DSP), wsparcie dla niestandardowych skórek i funkcjonalność importu sieciowego, podobnie jak w przypadku niektórych innych aplikacji, ale sposób w jaki te opcje są prezentowane pozwala aplikacji zaspokoić potrzeby zarówno początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. Co jeszcze bardziej podnosi wartość Foobara dla nowych użytkowników, to fakt, że jest on dostępny za darmo, więc możesz doświadczyć dźwięku hi-res bez konieczności wydawania pieniędzy na odtwarzacz audio.

Darmowa

5. AIMP

Darmowy odtwarzacz audio hi-res z obsługą FLAC, OGG, WAV i innych formatów audio wraz z 29-pasmowym equalizerem, aby dostosować dźwięk do własnych potrzeb. Ponadto, AIMP oferuje również strumieniowanie HTTP na żywo i normalizację głośności, wraz z obsługą motywów, tekstów piosenek, kontroli balansu i innych opcji dostosowywania.

Darmowa

Chociaż istnieją usługi, takie jak Tidal i Spotify, które dają dostęp do hi-res audio online (poprzez live streaming), jeśli jesteś kimś, kto ma kolekcję audio w formatach takich jak FLAC, WAV, itp. możesz używać odtwarzaczy audio wymienionych powyżej, aby cieszyć się muzyką wysokiej jakości na telefonie z systemem Android.