Usuwanie powłoki antyrefleksyjnej z Macbooka w Poznaniu

Usuwanie powłoki antyrefleksyjnej z Macbooka w Poznaniu

Powłoka antyrefleksyjna w laptopach firmy Apple z czasem może się ścierać lub rozwarstwiać. Istnieją możliwości usunięcia tej powłoki. Czego użyć zamiast substancji ściernych i ile czasu to zajmie. Dowiedz się także, czy istnieją serwisy w Poznaniu, które są w stanie podjąć się takiego zadania i ile będzie kosztować naprawa.

Powłoka antyrefleksyjna Apple na monitorach Retina zużywa się lub rozwarstwia

Powłoka antyrefleksyjna ma za zadanie redukować odblaski, ułatwiając czytanie tekstu i grafiki na ekranie. Jednak powłoka antyrefleksyjna zużywa się i rozwarstwia w wyniku nacisku klawiszy laptopa. Dodatkowo, jeśli Twój laptop od Apple jest trochę starszy, możesz zauważać problemy z ekranem. Są one spowodowane właśnie przez powłokę antyrefleksyjną, która z czasem wyciera się w niektórych miejscach na ekranie, pozostawiając nieestetyczny wyświetlacz. Efekt ten może przypominać brudny ekran i może się okazać, że usuwanie powłoki antyrefleksyjnej może być konieczne.

Powłoka antyrefleksyjna w MacBookach Pro firmy Apple ma skłonność do powtarzających się problemów fabrycznych. Firma Apple ogłosiła niedawno program jakości, który ma rozwiązać te problemy. Firma twierdzi, że jeśli problem wystąpi więcej niż raz, zostanie naprawiony bezpłatnie. Na razie firma będzie oferować darmowe naprawy modeli dotkniętych problemem. Nowy program jakościowy pokryje koszt naprawy w przypadkach wystąpienia problemu. Dla tych, którzy używają swoich komputerów w pomieszczeniach zamkniętych, może to nie być problem. Dla tych, którzy muszą zachować odblaskowość ekranu, zalecane jest zastosowanie ochronnego protektora ekranu.

Usuwanie powłoki antyrefleksyjnej

Istnieje możliwość naprawy problemów z powłoką antyrefleksyjną. Rozwiązaniem tego jest całkowite usunięcie tej powłoki, dzięki czemu ekran znów będzie miał ujednoliconą, gładką powierzchnię. Serwis Macbook Poznań może podjąć się tego zadania, ale zalecany jest uprzedni kontakt. Należy też pamiętać, że ekran zostanie na stałe pozbawiony powłoki antyrefleksyjnej. Oznacza to, że korzystanie z Macbooka będzie inne niż wcześniej. Ekran będzie wyglądał dużo lepiej i czyściej, ale praca w słonecznym miejscu może być dużo trudniejsza po usunięciu powłoki antyrefleksyjnej. 

Koszt naprawy

Koszt naprawy usunięcia powłoki antyrefleksyjnej w MacBooku jest różny. W zależności od tego, jak bardzo uszkodzony jest ekran, może on kosztować od kilkaset złotych. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój MacBook kwalifikuje się do bezpłatnej wymiany, zawsze możesz zabrać go do centrum serwisowego. 

Materiał Partnera