Jak w prosty sposób zdobyć popularność na Instagramie?

Jak w prosty sposób zdobyć popularność na Instagramie?

Przeglądając Instagrama można odnieść wrażenie, że popularność znajduje się niemal na wyciągnięcie ręki. Mnogość kont cieszących się ogromną popularnością sprawia, że można uwierzyć w łatwość zdobycia zainteresowania poprzez prowadzenie własnego konta. Nic bardziej mylnego. Warto przede wszystkim sobie uświadomić, że profile cieszące się największą popularnością i jednocześnie nienależące do gwiazd światowego formatu, nie zdobywają sławy z dnia na dzień. Zdobywanie tak pożądanego zainteresowania jest procesem, który wymaga kreatywności, zaangażowania i mnóstwa czasu. Można jednak być użytkownikiem świadomym, który nie obawia się sięgania po dostępne narzędzia. Instagram w tej materii ma sporo do zaoferowania.

Zwiększanie zasięgów poprzez stosowanie hasztagów

Każdy użytkownik Instagrama mniej więcej orientuje się, czym są hasztagi i jakiego rodzaju funkcję pełnią. Ich zadaniem jest naprowadzenie innych na treści znajdujące się w kręgu zainteresowania. Umieszczając zatem pod postem hasztag „#dietawegańska” określamy w pewien sposób, co znajduje się w poście i jakie mogą być powiązania. Dla osób interesujących się zdrowym trybem życia będzie to hasztag nadzwyczaj interesujący i godny uwagi. Jeśli nie masz pomysłu na hasztagi pod zdjęciem, to możesz skorzystać z darmowego generatora hasztagów na Instagramie.

Każdy znacznik tego typu ma na celu ściągnąć na nasz profil osoby, które w jednym znaczniku wychwycą coś interesującego z ich perspektywy. Poszerzanie zasięgów musi, wobec tego opierać się na stosowaniu tego łatwego narzędzia. To dzięki takim oznaczeniom trafiają do nas ludzie. Niemniej jednak, warto pamiętać, że Instagram regularnie blokuje poszczególne hasztagi. Powody mogą być różne, aczkolwiek przed opublikowaniem postu zawsze warto sprawdzić zaktualizowaną listę, by przypadkiem nie skorzystać ze znacznika znajdującego się na czarnej liście.

Popularność własnego konta

Popularność zdobywają osoby, które mają konkretny pomysł na swoje konto. Liczą się odpowiedniej jakości zdjęcia, przemyślane treści i szereg innych czynników, które ostatecznie składają się na pewnego rodzaju spójną całość. Warto zatem dobrze zastanowić się, co faktycznie możemy zaoferować innym użytkownikom i w jaki sposób to zrobić.

Świadomość użytkowników rośnie wraz z wymaganiami. Ludzie pragną zatrzymywać się na dłużej na tych profilach, które z jakiegoś powodu zdają się być intrygujące, ciekawe lub po prostu dobrze prowadzone. Ludzie uwielbiają się również oszukiwać, dlatego poszukują kont, w których dostrzegają pierwiastki tego życia, które sami chcieliby prowadzić. Jakość i estetyka zdjęć mają więc kolosalne znaczenie w procesie budowania rozpoznawalnego i dobrze odbieranego konta.

Kupowanie lajków na Instagramie – czy to ma sens?

Kwestia kupowania lajków w dalszym ciągu jest kwestią nieco sporną. Niektórzy uważają, że nigdy nie zdecydowaliby się na taki krok, inni szczerze wyznają, że nie widzą w tym niczego złego. I właściwie nie ma powodu, by doszukiwać się w kupowaniu lajków czegoś złego.

Instagram to najbardziej zatłoczony serwis fotograficzny na świecie. Ponad miliard użytkowników to wystarczająca gromada ludzi, która jest również pewnego rodzaju konkurencją. Ciężko w takim tłumie zaistnieć i warto w takiej sytuacji skorzystać z udogodnienia w postaci kupowania lajków. Taki proceder może być jednorazową akcją lub regularnym aktem. Warto jednak korzystać z usług renomowanych firm, które faktycznie zapewniają wysoką jakość w postaci prawdziwych lajków i followersów, którzy nie znikną bez śladu po kilku tygodniach i wykonanej transakcji. Dobre firmy oferujące wsparcie w tym zakresie działają według ściśle określonego planu, który opiera się przede wszystkim na stopniowym budowaniu zasięgów, lajków, followersów i tym samym popularności konta.

W jaki sposób wzmacniać zainteresowanie własnym kontem? 

Dobrym sposobem na zaistnienie w świecie Instagrama jest korzystanie z jego ogólnodostępnych narzędzi. Można śmiało powiedzieć, że to jeden z najprostszych sposobów na to, by konto sukcesywnie zdobywało popularność. Co mamy do dyspozycji?

Przede wszystkim możemy skorzystać z InstaStories, czyli krótkotrwałych tak naprawdę relacji, w których umieszczane są na ogół zajawki głównego postu lub ujęcia zakulisowe. To doskonałe narzędzie jest niczym woda na młyn w przypadku serwisowych algorytmów. Jest również doskonałym sposobem na to, aby dowiedzieć się, kto obserwuje nasze konto i w kim wzbudzamy jakiekolwiek zainteresowanie. Warto ponad wszystko korzystać z niezawodnych hasztagów i przede wszystkim być aktywnym użytkownikiem, który nie boi się wchodzić w interakcję z innymi, wręcz przeciwnie – zachęca ich do wyrażenia własnego zdania. Choć efekty aktywnego użytkowania nie są widoczne od razu, to jednak warto temu poświęcać odrobinę czasu każdego dnia, by wkrótce przekonać się, że nasze konto cieszy się rosnącą popularnością. Osoby, które pragną w sposób szybki zdobyć zainteresowanie i popularność powinny zdecydować się na zakup lajków. To wyjątkowo dobra metoda na sam start.

Artykuł partnera