Czy Windows 11 potrzebuje dodatkowej ochrony antywirusowej?

Czy Windows 11 potrzebuje dodatkowej ochrony antywirusowej?

Antywirus Windows 11, który jest domyślnie wgrany w system operacyjny to zdecydowanie zbyt mało. Windows Defender z pewnych powodów nie gwarantuje wysokiej skuteczności ochrony. W tym artykule dowiesz się, dlaczego tak jest, a także przekonasz się, z jakiego powodu warto zainstalować darmowego antywirusa G DATA.

Antywirus Windows 11 — dlaczego Windows Defender to za mało?

Windows Defender to zdecydowanie zbyt mało nawet dla przeciętnego użytkownika komputerów z systemem od Microsoftu. Podstawowym powodem takiej sytuacji jest fakt, że ogromna część złośliwego oprogramowania została stworzona w taki sposób, aby pokonać właśnie Defendera. Twórcy wirusów zdają sobie bowiem sprawę z tego, że wiele osób korzysta wyłącznie ze standardowego oprogramowania antywirusowego w Windows. 

Drugim powodem, dla którego uważamy, że Windows Defender to zdecydowanie zbyt mało, jest jego współpraca z przeglądarkami. Darmowy antywirus (czyli wgrany domyślnie w system operacyjny Windows 11) dobrze współpracuje z Microsoft Edge. Jego zasięg nie obejmuje jednak przeglądarek znacznie bardziej popularnych. Chodzi tutaj między innymi o Google Chrome, Opera oraz FireFox. W wielu przypadkach Antywirus Windows 11 Defender staje się zatem kompletnie bezużyteczny.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż Defender jest G DATA. Ten drugi program to jeden z najlepszych softów gwarantujących kompleksową ochronę przed zagrożeniami w sieci. Pochlebne opinie ekspertów z zakresu cyberbezpieczeństwa to nie wszystko. Antywirus Windows 11 od G DATA jest również stosunkowo atrakcyjny cenowo. Dostępna jest także wersja testowa na 30 dni, czyli antywirus za darmo.

Dlaczego antywirus za darmo G DATA się opłaca?

Antywirus za darmo od G DATA, czyli wersja próbna na 30 dni może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem z kilku powodów. Przede wszystkim chodzi o pełne bezpieczeństwo. G DATA jest znanym i cenionym na rynku antywirusem i zapewnia znacznie wyższy poziom ochrony niż konkurencyjne oprogramowanie, które także jest dostępne za darmo.

Po drugie w trakcie fazy testowej możesz zastanowić się, czy chcesz skorzystać z płatnej licencji. Masz w tym czasie pełną ochronę i możesz sprawdzić możliwości antywirusa na systemy operacyjne Windows 11. Pamiętaj także o tym, że w każdej chwili masz dostęp do wsparcia technicznego. Fakt, że użytkujesz antywirus za darmo w żaden sposób nie oznacza, że nie możesz uzyskać pomocy od specjalistów G DATA. 

Podsumowując, Windows Defender nie jest wystarczający dla pełnej ochrony komputera z systemem Windows 11. Złośliwe oprogramowanie jest bowiem często projektowane w celu obejścia standardowych zabezpieczeń od Microsoft. Z tego powodu wiele osób decyduje się na antywirus Windows 11 G DATA. Cenione oprogramowanie jest dostępne także w wersji próbnej na 30 dni. W związku z tym koniecznie zainstaluj oprogramowanie za darmo i przekonaj się, jak wiele korzyści daje Ci pełne bezpieczeństwo w sieci. Cena płatnej wersji jest naprawdę atrakcyjna.

Materiał sponsorowany