Zakup domu na Cyprze jako inwestycja – jakie są szanse na zysk i jakie czynniki warto brać pod uwagę?

Zakup domu na Cyprze jako inwestycja – jakie są szanse na zysk i jakie czynniki warto brać pod uwagę?

Domy na Cyprze Północnym okazują się ciekawą alternatywą inwestycyjną dla Polaków. Kuszą dobrymi cenami, świetnymi lokalizacjami oraz sporym potencjałem zysku. Odpowiednio poprowadzona inwestycja w nieruchomości na Cyprze może zwrócić się już w ciągu 8-10 lat. Aby zminimalizować ewentualne ryzyko, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. Sprawdźmy, jakie są szanse na zysk po zakupie domu na Cyprze i co należy uwzględnić w procesie zakupowym.

Dlaczego warto postawić na Cypr?

Jest przynajmniej kilka powodów, dla których warto rozważyć dom na Cyprze. Pod kątem inwestycyjnym niezwykle ważne jest położenie Wyspy Afrodyty. Znajduje się ona na Morzu Śródziemnym, gdzie sezon turystyczny trwa nawet 9 miesięcy. Ponad 300 dni słonecznych w roku, piękne plaże i dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna to aspekty, które przyciągają odwiedzających z całego świata. Wśród nich znajduje się coraz liczniejsze grono Polaków. Duże zainteresowanie przekłada się na zwiększone obłożenie apartamentów przeznaczonych na wynajem. Dzięki temu inwestor nie powinien mieć problemu z zachowaniem satysfakcjonującej stopy zwrotu. Obsługą może zajmować się we własnym zakresie lub zdecydować się na współpracę z agencją. 

Korzystne ceny i warunki finansowania inwestycji 

Oczywiście piękna pogoda to nie wszystko. Jeżeli chodzi o apartamenty i domy wakacyjne, Cypr Północny gwarantuje korzystne ceny. Obecnie nieruchomości w wysokim standardzie zlokalizowane w prestiżowych resortach można kupić już od 6900 złotych za m2. Oprócz tego inwestorzy mogą skorzystać z preferencyjnego kredytu z oprocentowaniem 0% na 7 lat. To ciekawa opcja sfinansowania zakupu nieruchomości na Wyspie Afrodyty. Dodatkowym atutem jest to, że domy na Cyprze można zacząć użytkować już po spłacie 60% ich wartości. Oznacza to, że zaczną na siebie zarabiać jeszcze przed zakończeniem okresu kredytowania. Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach finansowania zakupu apartamentu na Cyprze, warto skontaktować się z przedstawicielami RT Invest. To prawdziwi eksperci od tamtejszego rynku nieruchomości. 

Wysoka stopa zwrotu 

Starannie dobrane nieruchomości na Cyprze Północnym dają spory potencjał zarobkowy. Już na etapie odbioru domu lub apartamentu od dewelopera zyskuje on około 30% na swojej wartości. Do tego dochodzi roczna stopa zwrotu z wynajmu na poziomie 10% i więcej. Dzięki temu cały zakup zwraca się już w ciągu 8-10 lat, a następnie generuje już tylko czysty zysk. W obliczu wzrastającej inflacji i utraty wartości środków nabywczych, zakup nieruchomości na Cyprze Północnym okazuje się bezpieczną lokatą kapitału. Wyspa Afrodyty wciąż pozostaje wyraźnie tańsza od wielu innych krajów basenu Morza Śródziemnego. Do tego dochodzi korzystne prawo podatkowe oraz niskie koszty utrzymania nieruchomości. 

Co brać pod uwagę przy zakupie?

Aby zwiększyć potencjał zysku z inwestycji na Cyprze, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. To one wpływają na to, w jakim czasie i z jaką skutecznością zwróci się nieruchomość. Poniżej wymieniamy wybrane z nich. 

Lokalizacja nieruchomości 

Oczywiście niezwykle ważna jest lokalizacja nieruchomości. Zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszą się te, które znajdują się w prestiżowych lokalizacjach. Jeżeli chodzi o domy i apartamenty, Cypr Północny wciąż ma do zaoferowania obiekty położone w prestiżowych resortach nad brzegiem morza. To one cieszą się największą popularnością wśród świadomych inwestorów. Lokalne władze dużo inwestują w ich rozwój, w tym w infrastrukturę turystyczną, usługi medyczne i inne. 

Standard wykończenia 

Wysoki standard wykończenia domu zachęca do jego najmu. Na Cyprze można spotkać turystów z całego przekroju społecznego. Oczywiście im lepiej wykończony apartament, tym większy zysk będzie generował. Warto postawić na bogatszych klientów i pozycjonować swoją nieruchomość jako klasy premium. 

Obsługa najmu 

W celu zwiększenia zysku z nieruchomości inwestycyjnej można powierzyć zarządzanie nią profesjonalnej agencji. Firma tego typu posiada doświadczenie na danym rynku, dobrze go rozumie oraz zapewnia obłożenie apartamentu dzięki swojej sieci kontaktów. W ten sposób można zwiększyć swoje szanse na zysk i przyspieszyć zwrot z inwestycji. 

Zainwestuj na Cyprze z RT Invest 

Jeżeli interesuje Cię bezpieczne inwestowanie na Cyprze Północnym, to warto sprawdzić ofertę przygotowaną przez RT Invest. To oficjalny przedstawiciel cypryjskich deweloperów na rynku polskim. Eksperci firmy przygotowali dedykowany pakiet inwestycyjny oraz świadczą nieodpłatne usługi doradcze w zakresie wyboru nieruchomości, procesowania jej zakupu i pozyskania finansowania. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem RT Invest. 

Artykuł sponsorowany