Edukacja managerska – rzetelna wiedza na 2-letnich studiach MBA

Edukacja managerska – rzetelna wiedza na 2-letnich studiach MBA

Master of Business Administration to studia MBA dla managerów z różnych sektorów biznesu. Trwająca dwa lata edukacja zapewnia rzetelną wiedzę z zakresu zarządzania i rozwój zdolności miękkich – osobistych i interpersonalnych. Programy nauczania są tworzone z partnerskimi uczelniami zagranicznymi, dzięki czemu powstaje platforma wymiany know-how. Wykłady prowadzone w większości lub w 100% po angielsku dają przygotowanie do międzynarodowej kariery.

Z roku na rok coraz większa liczba managerów decyduje się na studia MBA. Warto sprawdzić, do kogo kierowana jest oferta edukacji managerskiej i wybrać kierunek zgodny z perspektywą własnego rozwoju.

Studia MBA – milowy krok w rozwoju kariery managera

Roczne, czy dwuletnie studia MBA – na jaki wariant się zdecydować? Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie proponuje cztery semestry wypełnione rzetelną wiedzą z autentycznym rozwojem osobistym i odpowiedzialnością w biznesie. Szkoła jest także organizatorem rocznych studiów MBA dla firm, jak np. MBA in Public Management czy MBA in Community Management, których programy zaspokajają potrzeby organizacji, pomagają tworzyć efektywne rozwiązania biznesowe i rozwijają kompetencje liderskie menedżerów.

Dwuletni program nauczania MBA jest skierowany do managerów ze specjalizacją w czterech dziedzinach:

  • Studia MBA IT – dla kadry zarządzającej w sektorze IT,
  • Executive MBA – nowoczesne metody zarządzania dla liderów wyższego szczebla,
  • MBA KSB Master – PR, marketing, przywództwo, kierowanie komunikacją,
  • International MBA – dla menedżerów pracujących w środowisku międzynarodowym

Optymalna wielkość grupy stymuluje konstruktywne interakcje między uczestnikami i wykładowcami. Słuchacze mają okazję do podjęcia zróżnicowanych i realnych wyzwań biznesowych, które są stawiane podczas zajęć. Studia MBA w KSB UEK to solidne przygotowanie do rozwoju kariery oraz kształtowanie odpowiedzialnej postawy za wpływ biznesu na środowisko i ekonomię naszego kraju. To doskonały wybór dla przyszłych liderów świata biznesu.

Profil słuchacza – do kogo kierowane są studia MBA

Wyższe wykształcenie i bardzo dobra znajomość języka angielskiego oraz doświadczenie na samodzielnym stanowisku managerskim to główne wymagania stawiane kandydatom na studia.

Kandydaci są oceniani pod kątem predyspozycji i umiejętności miękkich. Pożądana jest dobra orientacja w biznesie, wiedza poparta praktyką oraz otwartość i chęci dzielenia się doświadczeniem. Relacja między uczestnikami nie kończy się wraz ze studiami. Sieć kontaktów w ramach Klubu KSB Alumni MBA to szeroko otwarte drzwi do dalszego rozwoju kariery.

studia mba

Program Executive MBA dla liderów

Uczestnicy, którzy sprostali powyższym oczekiwaniom, wybierają jeden z czterech programów edukacji. Ogromną popularnością cieszy się Executive MBA – program, którego celem jest gruntowne wykształcenie kompetentnych liderów. Słuchacze uczą się skuteczności, a także brania odpowiedzialności za swoje decyzje.

Studia Executive MBA dają szeroką perspektywę zawodową na krajowej i międzynarodowej arenie biznesu. Poza przekazywaniem wiedzy teoretycznej o najnowszych metodach zarządzania, wykładowcy inspirują uczestników do szukania twórczych rozwiązań realnych problemów. Zdobycie kompetencji i aktywne podejście jest oznaką gotowości do stawania przed wyzwaniami w przyszłości.

Partnerstwo z zagranicznymi uczelniami i międzynarodowa kadra

Wykłady prowadzą zarówno krajowi, jak i zagraniczni akademicy oraz praktycy biznesu, którzy dzielą się swoim międzynarodowym doświadczeniem i unikatową wiedzą. Wszystkie programy MBA bazują na aktualnej wiedzy ekonomicznej rozwijanej w Europie i USA. Na szczególną uwagę zasługują studia International MBA, oparte na koncepcji zrównoważonego rozwoju, powstałej w St. Gallen Business School w Szwajcarii. To przykład programu studiów MBA, który powstał w wyniku autentycznych potrzeb przedsiębiorstw.

Materiał Partnera