Wynajem samochodów klasy premium – czy to się opłaca?

Wynajem samochodów klasy premium – czy to się opłaca?

Mieszkańcy Bydgoszczy często decydują się na skorzystanie z usług wynajmu samochodów. Uwarunkowane jest to wieloma czynnikami. Niektórzy mają na celu przetestowanie konkretnych modeli, które w późniejszym czasie będą chcieli nabyć. Pozostała część to albo wielbiciele sportowych samochodów, albo osoby prowadzące działalność gospodarczą i udające się w podróż służbową. Są to oczywiście podstawowe cele, dla których wynajmuje się samochody. W rzeczywistości może być ich zdecydowanie więcej.

Pozostaje jeszcze kwestia, czy taki zabieg się w ogóle opłaca. Czym spowodowana jest tak nagła chęć wielu ludzi do wynajmu pojazdów klasy premium? O tym poniżej.

Wynajem długoterminowy

Okazuje się, że dosyć opłacalnym posunięciem jest wynajem długoterminowy samochodu klasy premium. Sprawdza się on głównie w przypadku samochodów dla firm i przedsiębiorców. Wynajem ten charakteryzują bardzo uproszczone warunki finansowe oraz praktycznie brak jakichkolwiek zaawansowanych formalności. Wielu przedsiębiorców wybiera właśnie wynajem długoterminowy zamiast leasingu, a to dlatego, że nie obciąża on w żaden sposób zdolności kredytowej. Ponadto, koniec umowy oznacza, że nasz model możemy wymienić na jakikolwiek inny, bez obowiązku wykupu pojazdu.

Wszystkie formalności polegają na wystawianiu comiesięcznej faktury, co w dużym stopniu upraszcza księgowanie auta w przedsiębiorstwie. Oczywiście, w przypadku wynajmu długoterminowego, osoba korzystająca z usług musi sama pokrywać koszty związane z tankowaniem czy ogólną eksploatacją. W przypadku niechcianej kolizji, wszystkie konsekwencje i zasady postępowania są sporządzane indywidualnie przez wypożyczalnie. Należy więc najpierw dokładnie przeczytać umowę, a dopiero później decydować się na najem.

wynajem samochodów

Flota pojazdów w wypożyczalniach aut luksusowych

Na terenie Bydgoszczy widnieje niejedna wypożyczalnia samochodów luksusowych. Flota każdej z nich znacząco różni się od siebie, przez co każdy będzie w stanie znaleźć coś, co sprosta jego oczekiwaniom. Niektóre firmy oferują pojazdy klasy premium wywodzące się wyłącznie od jednego producenta. Inne natomiast stawiają na różnorodność względem marki, ale posiadają samochody wyłącznie sportowe. 

Należy jednak zaznaczyć, że samochód luksusowy nie musi być wyłącznie sportowy. Z definicji, jest to taki typ pojazdu, który gwarantuje ponadprzeciętną wygodę prowadzenia i dobrze prezentuje się zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Wysokie osiągi są więc w tym wypadku jedynie dodatkiem. W kontekście samochodów luksusowych najczęściej wybieranymi rodzajami są SUVy, limuzyny, sportowe sedany, a także ku zaskoczeniu wielu osób – VANy.

Ile zapłacimy za kilkudniowy wynajem?

Powiedzieliśmy o korzyściach wynikających z wynajmu długoterminowego. Nie jest to oczywiście jedyna możliwość wypożyczenia samochodu z floty. Każda osoba posiadająca prawo jazdy dłużej niż rok, może zdecydować się na wypożyczenie samochodu na dowolny okres. Cena w tym wypadku jest ustalana za dobę. 

Wynajem standardowego samochodu klasy premium powinien oscylować w okolicach 500zł za dobę. Oczywiście, doliczyć należy do tego dość wysoką kaucję, która zostanie nam zwrócona po oddaniu pojazdu.

Materiał Partnera