Skrzypiące wycieraczki – jak naprawić?

Skrzypiące wycieraczki – jak naprawić?

Skrzypienie wycieraczek samochodowych doprowadza Cię do szału? Poniżej znajdziesz instrukcje jak na zawsze usunąć denerwujący zgrzyt i naprawić skrzypiące wycieraczki.

  1. Najpierw dokładnie umyj szyby środkiem do szyb. Dzięki temu zabiegowi szyby będą „gładsze” i wycieraczki będą się łatwiej po nich przesuwać.
  2. Skrzypienie wycieraczek może być spowodowane rdzą na tulejce (tam, gdzie obraca się ramię wycieraczki). Dlatego należy spryskać tulejkę płynem WD-40, wyczyścić, wytrzeć, a następnie nasmarować olejem lub smarem maszynowym.
  3. Dokładnie wyczyść wycieraczki w rowkach znajdujących się pomiędzy językiem a korpusem piórka przylegającego do szyby.
  4. Umyj piórka wycieraczek.
  5. Na papier nasyp sody oczyszczonej i dokładnie przetrzyj nią szybę. W ten sposób usuniesz resztki wosku i wszelkie inne osady z szyby.
  6. Jeżeli Twoje szyby są bardzo brudne i brud jest zaschnięty, polej Coca-Colą i pozostaw na kilka minut, następnie spłucz zimną wodą.
  7. Sprawdź, czy wycieraczki są dobrze założone. Czy nie są za bardzo dociśnięte (ramiona wycieraczek) lub za luźne oraz, są ustawione prostopadle do szyby i czy przypadkiem nie są założone odwrotnie. Sprawdź również ich napięcie.