Jak uporać się z parowaniem szyb w samochodzie?

Jak uporać się z parowaniem szyb w samochodzie?

Pogoda, która nie może się zdecydować, czy być jeszcze jesienią, czy może już zimą, skutecznie potrafi uprzykrzyć życie kierowcom. Nie tylko z powodu pojawiającej się gołoledzi na drodze, ale z powodu równie niebezpiecznego, jakim jest parowanie szyb w samochodzie. Jak temu zapobiec?

Okazuje się, że walka z parowaniem może być całkiem łatwa. Wystarczy rozejrzeć się po domu i na pewno któraś z rzeczy codziennego użytku znajdzie się w zasięgu Twojej ręki i skutecznie pozwoli Ci poradzić sobie z problemem parowania szyb.

Czymś do jedzenia

Dobrze mieć przed zimą zapasy soli. Nie tylko rozpuści lód na powierzchni jezdni, ale także umieszczona w woreczkach zawieszonych w aucie skutecznie wchłonie wilgoć. Podobnie sprawa ma się z ziemniakami. Rozkrój bulwy na pół i natrzyj nimi szyby auta. Wytrzyj papierowym ręcznikiem i tyle! Nigdy więcej zaparowanych szyb!

Czymś do picia

Jesteś kawoszem? Świetnie się składa. Zmiel ziarna kawy i wsyp je do lnianego woreczka albo teksturowego pudełka i umieść na desce rozdzielczej.

Czymś z kosmetyków

Genialnym sposobem na parowanie szyb jest pianka do golenia. Należy ją rozprowadzić na szybie, a następnie dokładnie wytrzeć papierowym ręcznikiem.

Czymś dla zwierzaków

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem kota, wykorzystaj i to! Pożycz od zwierzaka żwirek i wsyp go do woreczka i zostaw na desce rozdzielczej lub pod siedzeniami. To prosty i skuteczny pochłaniacz wilgoci.

Czymś do czytania

Wykorzystaj stare gazety jako podkładki pod wycieraczki, bo one też przyczyniają się do parowania. Albo rozłóż je w strategicznych miejscach, pod szybami i ciesz się świetną widocznością!