Jak szybko sprzedać używany samochód?

Jak szybko sprzedać używany samochód?

Wtórny rynek motoryzacyjny w Polsce charakteryzuje się dynamiką wynikającą z dużej liczby przeprowadzanych na nim transakcji. Chcąc sprzedać używany samochód, trzeba mieć na uwadze kilka istotnych kwestii – zwłaszcza jeśli komuś zależy na czasie.

Przygotowanie auta do sprzedaży – o czym pamiętać?

Kierowcy najczęściej decydują się na sprzedaż samochodu na własną rękę. Co jednak zrobić, aby anonse typu „Ford sprzedam” nie zalegały tygodniami czy nawet miesiącami na portalach ogłoszeniowych czy społecznościowych? Nie ma innego wyjścia, jak odpowiednio przygotować auto do transakcji. Przede wszystkim należy zatroszczyć się o jego sprawność – przyda się badanie techniczne oraz usunięcie ewentualnych usterek. Oczywiście również i pod względem wizualnym pojazd powinien dobrze się prezentować. Wszystko to wymaga pewnych nakładów finansowych, niemniej opłaca się ponieść takie wydatki – auto zyska wówczas na wartości. Minusem omawianej formy sprzedaży pojazdu jest konieczność uzbrojenia się w cierpliwość – nie zawsze niestety da się od ręki przeprowadzić transakcję.

Jak sprzedać auto, gdy szybko potrzebna jest gotówka?

Eksperci z salonu Używane Jak Nowe przypominają, że sprzedać pojazdu we własnym zakresie nie jest jedynym rozwiązaniem. Warto zainteresować się opcją sprzedaży do skupu, gdzie przyjmowane są auta różnych marek, takich jak np. Ford. Samochody używane przyjmowane przez skupu różnią się między sobą pod bardzo wieloma względami. Skupy przyjmują bowiem nie tylko w pełni sprawne egzemplarze, ale także te uszkodzone i powypadkowe. Rzecz jasna wszystko w tym momencie zależy od tego, na ile rozległe są uszkodzenia. W celu sprzedania auta do skupu trzeba skontaktować się z wybraną firmą – zazwyczaj da się to uczynić za pomocą specjalnego formularza zamieszczonego na stronie. Wycena dokonywana jest przez rzeczoznawcę przysyłanego przez skup w miejscu oraz terminie dogodnym dla właściciela samochodu. Jeśli zaakceptuje on zaproponowaną cenę, załatwiane są formalności i wypłacane pieniądze.

Materiał Partnera