Dlaczego taxi to lepszy wybór niż Uber czy Bolt?

Dlaczego taxi to lepszy wybór niż Uber czy Bolt?

Rynek usług transportowych rozwija się. Pojawiają się nowi przewoźnicy, którzy starają się być konkurencyjni dla tych, którzy już działają na rynku od dłuższego czasu. Niekiedy korzystanie z nowych form transportu wymaga łączności z internetem i wgranie w smartfon odpowiedniej aplikacji, jak to jest w przypadku Ubera czy Bolta. Fani tego rozwiązania wskazują na jego wygodę i nowoczesność. Czy jednak jest to takie idealne rozwiązanie?

Czym jest Uber, a czym Bolt?

Uber jest amerykańską firmą działającą w większych miastach na całym świecie. Usługa ta polega na wywołaniu najbliżej znajdującego się od zamawiającego kurs pojazdu tej sieci. Oczywiście do tego wszystkiego potrzebna jest aplikacja wgrana na telefon. Jest ona połączona z systemem bankowym, dlatego opłata za przejazd jest od razu blokowana na koncie i pobierana automatycznie od pasażera.

Natomiast Bolt jest konkurencją zarówno dla Ubera, jak i dla tradycyjnych przedsiębiorstw taksówkowych, takich jak EuroTAXI. Działa on na tej samej zasadzie co Uber i, jak w tamtym przypadku, do aplikacji na telefonie musi być podpięta karta debetowa lub kredytowa.

Oba systemy mają w ofercie usługi dodatkowe, takie jak zamawianie jedzenia ze wskazanej restauracji albo transport paczek. Obiecują różne udogodnienia oraz przede wszystkim rzekome tańsze przejazdy. Jednak ceny bardzo często się zmieniają i dotyczy to również przewozów taxi.

Dlaczego usługi taxi jednak wygrywają z Uberem i Boltem?

Usługi przewozowe taxi mają już swoją tradycję i ugruntowany prestiż. To odróżnia je od Ubera czy Bolta, że działają one również w mniejszych miastach i całkiem małych miejscowościach.

Przede wszystkim do tego, by aplikacje Uber czy Bolt działały, trzeba dysponować smartfonem i mieć zawsze włączony transfer danych przez internet. Nie zawsze jest to łatwe dla ludzi starszych i tych o tradycyjnych poglądach. Ponadto przy rejestracji aplikacji, konieczne jest podanie swoich danych osobowych oraz numeru telefonu. To i dojście do karty bankowej stwarza poważne niebezpieczeństwo nadużyć dla cyberoszustów.

W tej chwili każda taksówka posiada terminal płatniczy, więc przejazd taxi nie wymaga konieczności posiadania gotówki. Ponadto w taksówce istnieje możliwość pertraktowania ceny, czego nie ma w przypadku transportu aplikacyjnego. Można też w każdej chwili zrezygnować z podróży na skutek zmiany planów. W tamtych przypadkach byłby to kłopotliwe. To właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się na korzystanie z taksówek.

Materiał Partnera