Gryzaki dla psa. Jak oduczyć psa gryzienia?

Gryzaki dla psa. Jak oduczyć psa gryzienia?

Miłośnicy zwierząt a w szczególności najpopularniejszych czworonogów domowych mówią, że dom bez psa jest jak dom bez duszy. Twierdzi się, że dom, w którym jest pies, jest ciągle radosny. Taka też prawda. Kto z nas nie kocha sytuacji, kiedy wchodząc do domu, pod nogami kręci się mała istota o szczerym spojrzeniu, która z radości macha ogonem tak szybko, że robi wiatr, sapie, skacze i popiskuje z radości, że wróciliśmy do domu. Myślimy, że dla wielu z nas to najprzyjemniejsza część dnia bądź powrotu po ciężkim dniu pracy. 

Tylko co w momencie, gdy nasz pupil dorasta, ma za dużo energii lub po prostu nudzi mu się w domu i zdarza mu się pogryźć meble, łóżko, kapcie, poduszkę, czy swoje posłanie? Takie sytuacje niestety przytrafiają się nierzadko właścicielom psów. Dziś opowiemy, jak zaradzić takiej sytuacji. 

Spis treści:

  1. Zdrowy gryzak dla psa.
  2. Penisy wołowe – naturalne gryzaki dla psa.

Zdrowy gryzak dla psa

Zacznijmy od tego, dlaczego nasz pies gryzie. Psiaki zaczynają podgryzać rzeczy dookoła z kilku prostych powodów:

  • po pierwsze jest to ich potrzeba gatunkowa, która daje im spokój i wyciszenie, 
  • w przypadku szczeniaków gryzienie jest objawem wyrastania nowych ząbków, 
  • a jeśli gryźć zaczyna dorosły pies może być to oznaka nudy i frustracji, którą najlepszy przyjaciel człowieka wyładowuje na przedmiotach. 

Nie ważne czy pies gryzie z nudy, złości czy zwyczajnie swędzą go dziąsła, możemy temu zaradzić. Na ratunek przychodzą gryzaki. Wybierając gryzaki najlepiej wybrać naturalne przysmaki.  

Podając psu gryzak, skutecznie odciągniemy jego zainteresowanie od przedmiotu, które gryźć nie powinien, na gumowe gryzaki lub gryzaki naturalne, które są także bezpieczne i zdrowe dla naszego pupila, a przy okazji mu bardzo smakują. 

Penisy wołowe i kurze łapki – naturalne gryzaki dla psa 

Gryzienie twardych przedmiotów, takich jak penisy wołowe, suszone uszy czy kurze łapki zaspokajają naturalną potrzebę gryzienia każdego psiaka. Tego typu naturalny gryzak świetnie wpływa na higienę jamy ustnej psiaka, a także może wpływać na zdrowie psów.

Dlaczego warto  wybierać tylko naturalne przysmaki? A dlatego, że większość zwykłych produktów często zawiera roztwór nadtlenku wodoru i inne silne wybielacze. Dodatkowo skóra może być spryskana różnymi sztucznymi aromatami i barwnikami, by wyglądała bardziej smakowicie dla właściciela oraz by pies chciał ją wziąć do pyska. Sztuczne barwniki czy aromaty mogą negatywnie wpływać na zdrowie naszych zwierzaków, zwłaszcza jeśli zawierają substancje toksyczne lub rakotwórcze.

Podsumowując, najlepiej sięgać po produkty, które są produkowane bez tych wszystkich groźnych ulepszaczy, które wymieniliśmy, a nasz pies na pewno odwdzięczy się nam nieschodzącą z pyska radością oraz długim zdrowiem.