Kaski narciarskie dla początkujących – na co zwracać uwagę?

Kaski narciarskie dla początkujących – na co zwracać uwagę?

Marka, rozmiar, dodatkowe funkcje – chodzi Ci po głowie, co jest najważniejsze w przypadku kasków narciarskich? A może zastanawiasz się, czy w ogóle są one potrzebne? Sprawdźmy, o czym powinni pamiętać początkujący narciarze.

Odpowiedni rozmiar to podstawa

Zakup kasku narciarskiego wcale nie musi spędzać snu z powiek. Najczęściej wystarczy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach, aby dokonać szybkiego i wartościowego zakupu. Rodzaj materiału, komfort dopasowania czy wentylacja to z pewnością istotne kwestie, ale zawsze w pierwszej kolejności powinniśmy dobrać rozmiar kasku. Przeciętny narciarz spędza na stoku jednorazowo kilka godzin i przez tak samo długi czas kask będzie miał bezpośredni kontakt z jego głową. Odpowiednie dopasowanie kasku narciarskiego jest tak istotne właśnie dlatego, że już kilka minut dyskomfortu w tych partiach ciała może prowadzić do bólu głowy i znacznie zmniejszać przyjemność z jazdy na nartach.

Kask powinien ściśle przylegać do głowy, ale nie może jej uciskać, dlatego proste zmierzenie obwodu głowy (zaczynając nieco powyżej linii brwi), pozwoli na idealne dopasowanie kasku do naszych potrzeb. Warto zwrócić też uwagę na modele z możliwością regulacji rozmiaru. Tego typu kaski znajdziesz wśród modeli wielu znanych producentów, które kupisz na stronie: https://skiracecenter.pl/.

Kaski narciarskie – ochrona nie do przecenienia

Każdy narciarz, myśląc o asortymencie potrzebnym na stoku, wymieni narty i rękawice. Być może część osób pomyśli jeszcze o stroju czy kijkach, ale kask? Często zostawimy jego zakup na koniec lub w ogóle pomijamy ten temat. Tymczasem kask narciarski to bardzo istotna ochrona newralgicznych części organizmu, która jest tym bardziej istotna w przypadku początkujących narciarzy.

Głowa i szyjny odcinek kręgosłupa to główne części ciała chronione przez kask narciarski. W przypadku spokojnej jazdy niekoniecznie są one narażone na uraz, ale w narciarstwie każdy upadek może skończyć się poważnym wypadkiem. Czy warto ryzykować? To dotyczy także początkujących narciarzy, którzy nabywają nowych umiejętności, szlifują te już nabyte i nie znają jeszcze wystarczająco swoich możliwości na danym stoku. Każdy z nas przecież wie, że początki przygody z zimowym szaleństwem to całe mnóstwo siniaków i otarć. Również wtedy warto chronić najbardziej wrażliwe części organizmu. A więcej na temat kasków narciarskich przeczytasz na: https://skiracecenter.pl/20-kaski-narciarskie.

Dodatkowe funkcje, o których warto pamiętać

Czy ktoś powiedział, że początkujący narciarz nie może inwestować w dobry sprzęt? Absolutnie nie. W końcu wygoda i funkcjonalność jest ważna dla każdego z nas. Producenci prześcigają się w nowych rozwiązaniach, które poprawiają bezpieczeństwo i komfort jazdy na nartach. Dotyczy to także kasków narciarskich. Regulowana szerokość kasku, konstrukcja ułatwiająca jednoczesne korzystanie z gogli czy wręcz szyba wbudowana w kask – to tylko niektóre z funkcji. Na szczególną uwagę – nawet początkujących narciarzy – zasługują właśnie kaski narciarskie z szybą, które sprawdzą się także u osób noszących okulary korekcyjne.

Materiał Partnera