Najlepsze darmowe programy do odzyskiwania danych

Najlepsze darmowe programy do odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych po formacie dla wielu przeciętnych użytkowników PC-tów wydaje się czynnością niemożliwą lub tak trudną, że wręcz porównywalną do fizyki kwantowej. Nic bardziej mylnego! Najlepsze programy na rynku pozwalają odzyskać pliki nawet w teoretycznie beznadziejnych przypadkach. Chociaż przeważnie oprogramowanie tego typu jest bardzo kosztowne, to na rynku są również pozycje, które oferują odzyskiwanie danych z dysku całkowicie za darmo, lub na darmowej licencji, lecz z pewnymi ograniczeniami. Poniżej znajdziecie listę programów, które mogą być dla Was wyjątkowo pomocne w kryzysowych sytuacjach.

1. Restoration

Prosty, szybki i skuteczny i całkowicie darmowy program do odzyskiwania plików. Potrafiący przywrócić każdy rodzaj plików z każdego nośnika. Posiada rozbudowany filtr, poprzez który można przesiać interesujące nas pliki pod względem wielkości, typu etc. Jeśli chodzi o darmowe programy do przywracania danych, Restoration nie ma sobie równych, a już na pewno znajduje się w ścisłej czołówce.

2. FreeUndelete

Połączenie prostoty z funkcjonalnością, którym można przywrócić pliki z dysku lub usunięte z kosza. Program poprzez swoją dostępność i brak ograniczeń sumy rozmiaru odzyskiwanych plików, jest również godny polecenia. Dodatkowy plus programu to:
– rozbudowany filtr, który pozwala na wyłuskanie najbardziej wartościowych dla nas danych,
– opcjonalnie dostępny tryb bez instalacji

3.Undelete Plus

Undelete nie posiada polskiej wersji językowej, ale intuicyjność programu pozwoli na przywracanie plików nawet początkującym. Dzięki aplikacji możemy przywrócić dane z nośników sformatowanych systemem NTFS, NTFS5, FAT12, FAT16, FAT32 oraz zewnętrznych dysków USB, pendrive’ów i kart pamięci. Undelete można pobrać w wersji portable, która nie wymaga instalacji.

4. Recuva

Recuva oferuje rozbudowane opcje odzyskiwana danych przy jednoczesnej prostocie użytkowania. Co odróżnia aplikację od pozostałych?

– Kiedy zapomnisz zapisać dokumentu MS Office, Recuva odzyska „utracone” zmiany,
– Przez współpracę z klientami poczty, pozwoli przywrócić skasowane maile,


Jest to dobra propozycja zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników, pliki można oczywiście odzyskiwać z różnego rodzaju nośników – kart pamięci, pendrive’ów. itd.

5. EasUS Data Recovery Wizard Free

Bardzo intuicyjne narzędzie, które pozwoli wam przywrócić pliki – jest przeznaczone raczej dla mało zaawansowanych użytkowników. Program sam poprowadzi za rękę przez cały proces odzyskiwania danych, a szybki skaner dysku wskaże wszystkie pliki, które są możliwe do przywrócenia. Głównym ograniczeniem w tym przypadku jest rozmiar przywróconych plików, który jest określony na 1 GB. Więcej, jak można się domyślić – otrzymuje się wraz z wykupieniem licencji PRO. Program można pobrać w wersji na Windows lub Mac.