Monitor gamingowy 144 Hz – klasyczny wybór dla graczy

Monitor gamingowy 144 Hz – klasyczny wybór dla graczy

Poszukujesz dobrego monitora dla gracza? Nie wiesz, co dokładnie oznaczają poszczególne parametry i na co należy zwrócić uwagę? Dowiedz się, dlaczego częstotliwość odświeżania odpowiada za jakość grania, a także, na jakie inne rzeczy warto zwrócić uwagę. 

Monitor dla gracza – częstotliwość odświeżania ekranu

Jednym z najczęściej wybieranych monitorów dla gracza jest monitor gamingowy 144 Hz. Jest to częstotliwość odświeżania, która może zapewnić płynne i wyraźne wyświetlanie obrazu nawet w szybkich i intensywnych grach. Oczywiście wybór częstotliwości powinien zależeć przede wszystkim od możliwości sprzętu, a także rodzaju gier, które preferujemy. Jeżeli interesują nas strzelanki lub gry wyścigowe monitor gamingowy 144 Hz może okazać się niewystarczający. 

Monitor dla gracza, który preferuje gry e-sportowe, takie jak szybkie strzelanki, powinien mieć częstotliwość odświeżania na poziomie przynajmniej 144 Hz, jednak polecane są wyższe wartości, nawet 240 Hz. Mogą one zapewnić jeszcze większą płynność obrazu oraz możliwość szybkiej reakcji na wydarzenia w grze. Warto jednak pamiętać, że nie każdy sprzęt jest w stanie wykorzystać pełną potencjalną częstotliwość 240 Hz. Ponadto częstotliwość czasem jest zależna od rozdzielczości. Na przykład częstotliwość odświeżania może zostać obniżona automatycznie przez monitory z wyższą rozdzielczością. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając monitor dla gracza? 

Monitor gamingowy zakrzywiony – nowoczesna forma ekranu 

Monitor gamingowy zakrzywiony to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez graczy. Czym charakteryzuje się taki monitor i czy warto go wybrać? Zakrzywione monitory gamingowe to nowoczesna forma ekranu, która ma na celu zapewnienie jeszcze bardziej wyjątkowego doświadczenia podczas grania. Monitor gamingowy zakrzywiony sprawia, że obraz jest bardziej naturalny i trójwymiarowy. Ponadto, dzięki krzywiźnie ekranu, użytkownik ma wrażenie, że jest otoczony obrazem, co pozwala mu bardziej skupić się na grze i wcielić w postać. 

Monitor dla graczy Odyssey G97NB 55″ UHD wyróżnia się swoim ekranem już na pierwszy rzut oka, ponieważ ma możliwość orientacji w pionie. Warto zwrócić uwagę również na szybkość odświeżania 165 Hz, a także technologię Quantum Matrix Technology z Quantum Mini LED, która dostarcza krystalicznie czysty obraz. Ten monitor gamingowy 4K charakteryzuje się czasem reakcji nawet na poziomie 1 ms, a także możliwością zminimalizowania rozmycia konturów na skrajnych obszarach i efektu smużenia. 

Podsumowanie 

Jaki monitor dla gracza wybrać, aby cieszyć się świetną rozgrywką? Zwróć uwagę przede wszystkim na rozdzielczość, a także częstotliwość odświeżania. Pomocny może okazać się również zakrzywiony ekran, dzięki któremu jesteś w stanie zobaczyć znacznie więcej szczegółów bez nadmiernego wytężania wzroku. Ponadto monitor gamingowy 4K to jeden z najlepszych wyborów dla graczy, którzy cenią sobie wysoką jakość obrazu, płynność działania i świetne oddanie kolorów. Rozważ model dostosowany do Twoich potrzeb i ciesz się wielogodzinną rozrywką. 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.