Jak zabezpieczyć ekran iPhone’a przed pęknięciami?

Jak zabezpieczyć ekran iPhone’a przed pęknięciami?

Stłuczony wyświetlacz iPhone’a to jedna z najczęściej występujących usterek w tego typu urządzeniach. Wystarczy chwila nieuwagi i odrobina pechu, by doprowadzić do sytuacji, w której ekran przestanie być zdatny do użytku. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak się przed tym chronić, ale także co robić w sytuacji, w której uszkodzenie już powstało, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem!

Wymiana wyświetlacza iPhone – jak się przed tym uchronić?

Istnieje wiele sposobów na to, by zminimalizować ryzyko powstania uszkodzeń wyświetlacza. Przy odpowiedniej ochronie, nawet upadki z dużych wysokości nie muszą skończyć się dla urządzenia przykrymi konsekwencjami. Dlatego nie czekaj i zabezpiecz swojego iPhone’a jak najszybciej. Poniżej prezentujemy najlepsze rozwiązania:

  • Stosuj ochronne etui: Odpowiednio dobrany pokrowiec to zdecydowanie jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, by chronić Twoje Jabłko przed uszkodzeniami. Dodatkowa ramka wokół wyświetlacza zapobiega bezpośredniemu kontaktowi z twardymi powierzchniami podczas upadku, co zmniejsza ryzyko pęknięcia.
  • Zainstaluj szkło hartowane: Szkło hartowane to kolejna warstwa ochronna, bez której żaden telefon nie może się obejść. Tego typu zabezpieczenie jest znacznie trwalsze niż standardowe szkło i może absorbować siłę uderzenia, chroniąc ekran nawet w przypadku frontalnych uderzeń.
  • Unikaj narażania na niebezpieczne sytuacje: Staraj się unikać sytuacji, które mogą prowadzić do upadku telefonu, takich jak trzymanie go w ręce podczas chodzenia po schodach, korzystanie z niego na krawężniku czy trzymanie w kieszeni razem z ostrymi przedmiotami takimi jak monety i klucze.

Stłuczony ekran iPhone – konsekwencje uszkodzenia

Wbrew pozorom, pęknięty ekran iPhone to nie tylko pogorszona estetyka, ale często i poważne wady utrudniające lub uniemożliwiające poprawne korzystanie z urządzenia. Oto niektóre z najczęściej spotykanych problemów towarzyszących tego typu uszkodzeniom:

  • Pęknięty ekran iPhone może ograniczyć funkcjonalność urządzenia, utrudniając poprawne korzystanie z ekranu dotykowego oraz wpływając negatywnie na czytelność wyświetlanych treści. Sygnały, które mogą świadczyć o uszkodzeniu wyświetlacza to nieprawidłowe działanie funkcji dotykowej (na całości lub części ekranu) wyświetlanie kolorowych pikseli lub pasków, bądź widoczne martwe piksele.
  • Stłuczenie szybki może prowadzić także do przedostawania się wilgoci lub brudu do środka urządzenia, co może skutkować dodatkowymi uszkodzeniami wewnętrznych elementów.

Gdzie naprawić iPhone? 

Jeśli mimo zachowania wszystkich środków ostrożności Twój iPhone ulegnie uszkodzeniu, warto skorzystać z usług profesjonalnego serwisu, który specjalizuje się w naprawach sprzętu marki Apple. Polecamy iHospital!

Zespół doświadczonych techników w iHospital oferuje szybką i skuteczną naprawę iPhone’a, przywracając urządzeniu jego pierwotną funkcjonalność i wygląd. Serwis jest dostępny w wielu miastach Polski, a także umożliwia naprawę wysyłkową, więc możesz skorzystać z jego usług niezależnie od tego, gdzie na co dzień się znajdujesz.

Dowiedz się więcej i sprawdź pełen cennik usług na stronie https://ihospital.pl/. Na pewno się nie zawiedziesz!

Materiał zewnętrzny