Jaką marynarkę założyć na uroczystość rodzinną? Męska stylizacja na rodzinne spotkania

Jaką marynarkę założyć na uroczystość rodzinną? Męska stylizacja na rodzinne spotkania

Spotkania rodzinne najczęściej są swobodne i nieformalne. Są jednak takie uroczystości, które wymagają od nas bardziej eleganckiego stroju. Nie zawsze musimy być od razu w garniturze, ale jednak powinniśmy wyglądać szykowniej, niż na co dzień. Jak wtedy możemy się ubrać? Jaka marynarka będzie odpowiednia?

Strój jest ważny w każdych okolicznościach, także wtedy, kiedy spotykamy się z najbliższymi. W przypadku gdy mamy przed sobą zwykły niedzielny obiad w domowym zaciszu, nie musimy dbać o to, by nasz ubiór był bardzo szykowny. Jednak planując stylizację na taką uroczystość jak chrzest, komunia lub wesele, musimy postarać się znacznie bardziej. Zobaczmy, co możemy ubrać.

Garnitur sprawdza się zawsze

Jeśli chcemy wyglądać szykownie i z klasą, nie ma lepszej propozycji niż garnitur. To ponadczasowy strój, który jest obowiązkowy w garderobie każdego mężczyzny niezależnie od wieku. Na rodzinne spotkania nie zakładajmy garnituru czarnego. Jest on zbyt formalny i nosi się go tylko ona oficjalne wydarzenia odbywające się wieczorem. Znacznie lepiej sprawdzi się kolor granatowy lub grafitowy jesienią i zimą, a szary, beżowy bądź niebieski wiosną i latem. Aby garnitur dobrze się prezentował, musi być skrojony na miarę i zestawiony z odpowiednią koszulą. Jeżeli nie jesteśmy fanami garnituru, to dobrą wiadomością dla nas będzie to, że podczas większości rodzinnych uroczystości możemy z niego zrezygnować.

Co będzie alternatywą garnituru?

Jeżeli nie czeka nas bardzo eleganckie wesele w stylu glamour i cała oprawa uroczystości nie wymaga od nas formalnego stroju, możemy to wykorzystać i z garnituru zrezygnować. Nie znaczy to jednak, że możemy przyjść w jeansach. Sięgniemy po coś, co będzie łączyć w sobie elementy stroju formalnego i swobodnego, czyli smart casual. W tego typu stylizacjach wykorzystuje się spodnie materiałowe typu chino, casualowe marynarki męskie i koszule. Te trzy elementy pozwolą nam uzyskać modną półformalną stylizację, którą jako goście na imprezie rodzinnej założyć możemy.

Kolory i wzory marynarek na uroczystości rodzinne

A co z kolorami i wzorami? Marynarek na rynku jest sporo, więc wybór nie jest oczywisty. Uniwersalnym zestawieniem kolorystycznym jest połączenie beżowych spodni, granatowej marynarki i białej koszuli. Kolory możemy równie dobrze odwrócić i też będziemy wyglądać dobrze. Jeśli jednak lubimy podkreślać swoją indywidualność i uwielbiamy przyciągać uwagę otoczenia, możemy zdecydować się na coś bardziej ekstrawaganckiego. Ciekawy rezultat pozwolą uzyskać marynarki w kratkę albo męskie marynarki w pepitkę. Będą dobrze komponować się z gładkimi spodniami i gładką koszulą.

Podobnie jak w przypadku garnituru, tak i marynarka casualowa powinna dobrze układać się na naszej sylwetce, więc nie pożyczamy jej od nikogo, a kupujemy swoją. Ma podkreślać atuty naszej sylwetki, nie może być za luźna, za ciasna, za krótka ani za długa. W przeciwnym razie, zamiast prezentować się elegancko będziemy wyglądać niechlujnie.