Jak sprawić by stary tatuaż znowu stał się modny i był synonimem stylu?

Jak sprawić by stary tatuaż znowu stał się modny i był synonimem stylu?

Tatuowanie jest prawdziwą sztuką, o ile tatuaż wykonany jest przez prawdziwego artystę, a nie samozwańczego artystę. Niemniej nawet jeśli tatuaż na początku nam się podoba, to z czasem może stracić swój urok, ze względu na mniej widoczne kolory czy kontury albo po prostu nieco przestarzałą stylistykę. Warto zatem zastanowić się jak sprawić, by stary tatuaż znowu stał się modny i był synonimem stylu. Oto nasze propozycje.

Zadbaj o kosmetyki do pielęgnacji tatuażu, które go „odświeżą”

Zaniedbania w kwestii pielęgnacji tatuażu mogą prowadzić do tego, że kolory czy cieniowania staną się mniej wyraziste. Jednak można temu zaradzić, zwłaszcza jeśli tatuaż nie był wykonany tak dawno temu. Można wydobyć jeszcze z niego głębię koloru wybierając krem do tatuażu z filtrem UV 50+. Trzeba zdawać sobie sprawę, że to właśnie promieniowanie ultrafioletowe jest winowajcą, bo jego oddziaływanie powoduje, że kolory bledną i stają się mniej wyraźne. Zatem warto przed każdym wyjściem smarować tatuaż dedykowanym kremem ochronnym. Połyskujący film, który pozostaje na skórze sprawia, że kolory tatuażu stają się bardziej widoczne.

Postaw na styl tatuażu, który pozwoli rozszerzyć dzieło, które masz na ciele

Oczywiście czasem potrzebne jest odświeżenie tatuażu, przy okazji można postawić na rozszerzenie dzieła. Doskonale sprawdza się to w przypadku tatuaży realistycznych, które można wzbogacić o elementy abstrakcyjne i stworzyć dzieło biomechaniczne, które jest modne i oryginalne. Portret można uzupełnić o skrypt z ważną datą czy sentencją. Tatuaż rękaw można poszerzyć o kolejne motywy. Jeśli za dużo jest motywów śmierci np. czaszek, to można dodać motywy życia, czyli np. kwiaty i stworzyć ponadczasowy motyw. Tatuaż na ramieniu można rozszerzyć nieco na plecy. Tutaj istotne znaczenie ma kunszt tatuażysty, który potrafi w odpowiedni sposób połączyć old school z new school.

Zamień stary tatuaż na nowy, czyli postaw na blackwork

Jeśli stary tatuaż zupełnie Ci się nie podoba, to nic nie stoi na przeszkodzie, by całkowicie go zlikwidować, ale nie laserem, a używając do tego celu techniki blackwork. Została ona stworzona głównie po to, by zakrywać stare, nieudane tatuaże. Prezentuje się jednak bardzo efektownie. Do tego takie tatuaże są ultra męskie i stylowe. Świetnie prezentują się na dłoniach, ramionach i przedramionach, dlatego, jeśli właśnie tatuaż wykonany w tym miejscu chcesz zasłonić innym, to blackwork świetnie się sprawdzi.

Zmodyfikuj tatuaż w dobrym studiu tatuażu i ciesz się zupełnie nowym

Każdy może popełnić błąd i wytatuować sobie coś czego później będzie żałować. Jednak zdolny tatuażysta z kobiety może stworzyć indiańskiego wodza, ale nie tylko. Oczywiście przerabianie tatuażu jest bardzo pracochłonne, wymaga niezwykłej precyzji, a często podzielenia pracy na mniejsze etapy, choć wszystko zależy od wielkości pierwotnego tatuażu. Nawet tatuaże typu rękaw można przerabiać mając odpowiedni pomysł i do dyspozycji profesjonalny warsztat tatuażysty. Warto dobrze przemyśleć nowy wzór, by znów nie trzeba było go przerabiać. Oczywiście nie ma czegoś takiego jak motyw, który jest passe, bo w końcu tatuaż odzwierciedla nastrój, osobowość, ważne chwile w życiu. Istotna jest tylko i wyłącznie jakość wykonania i właściwa pielęgnacja tatuażu.

Jak dbać o stary, a jednak zupełnie nowy tatuaż po wizycie u tatuażysty?

Już wiesz, że tatuaż możesz zakryć, przerobić bądź uzupełnić, ale w każdym przypadku istotne znaczenie będzie miał proces gojenia, który rozpocznie się na nowo. Na początku tatuaż zostanie umyty i pokryty maścią przyspieszającą gojenie, a także folią paroprzepuszczalną. Później mycie będzie trzeba wykonywać samodzielnie i osuszać tatuaż niepylącym, jednorazowym ręcznikiem, a następnie nakładać krem do tatuażu przyspieszający gojenie. Trzeba pamiętać, że nie należy zdrapywać strupków, które mogą się pojawić. Po wygojeniu wystarczy stosować krem, który pozwoli zachować głębie kolorów na jak najdłuższy czas.

Stary tatuaż można z powodzeniem przerobić lub odnowić jego kolory. Ważne, by po poprawkach pamiętać, że pielęgnacja tatuażu nie kończy się wraz z jego wygojeniem.

Materiał partnera