Co warto trzymać w garażu?

Co warto trzymać w garażu?

Garaż to doskonałe miejsce, aby rozszerzyć przestrzeń magazynową domu. Dodatkowo, są pewne sprzęty, które po prostu wypada mieć w swoim garażu. Jeżeli zastanawiasz się jak najlepiej użyć dodatkowej przestrzeni, jaką daje garaż i co warto w nim trzymać, zapoznaj się z naszą listą porad.

Co warto przechowywać w garażu?

W przeważającej części, przedmioty, które należy przechowywać w garażu, mają jedną wspólną cechę: Są przeznaczone do pracy na zewnątrz (a przynajmniej poza domem).

Wszystko do samochodu

Jeśli masz samochód, to prawdopodobnie spędza on dużo czasu w garażu lub zaparkowany w pobliżu. Logiczne jest więc przechowywanie w garażu przedmiotów, związanych z Twoim autem, takich jak płyn do spryskiwaczy i zimowe opony. Garaż to także dobre miejsce na przedmioty, które często przewozisz w samochodzie lub na nim, takie jak bagażnik dachowy, sprzęt kempingowy lub rowery.

Narzędzia ogrodnicze

Garaż jest idealnym miejscem dla urządzeń, których używasz tylko na zewnątrz. Pomyśl o łopatach, wężach, przedłużaczach zewnętrznych, kosiarkach, doniczkach itp. Worki z ziemią do uprawy roślin i inne materiały, które przychodzą w nieporęcznych opakowaniach, są również dobrymi kandydatami do przechowywania w garażu.

Co powinno znaleźć się w każdym garażu?

Podnośnik i kobyłki

Niezależnie od tego, jaki samochód posiadasz i co z nim robisz, w końcu będziesz musiał podnieść go do góry, aby móc pod nim pracować. Bez względu na to, czy chcesz podnieść samochód, aby zmienić koło czy przeprowadzić konserwację, dobry podnośnik dostosowany do wagi samochodu jest absolutną koniecznością. Pamiętaj, nigdy nie wchodź pod samochód, który jest podparty tylko za pomocą podnośnika, zawsze podpieraj pojazd na podstawkach tzw. kobyłkach. Jeśli lubisz samodzielnie majsterkować przy swoim aucie, to są to absolutnie niezbędne elementy wyposażenia garażu.

Dobry kompresor

Dobra sprężarka powietrza wykracza swoim przeznaczeniem daleko poza zwykłe pompowanie opon. Pozwala na czyszczenie i osuszanie części pojazdu, do których normalnie nie byłbyś w stanie się dostać. Pozwoli Ci uruchomić narzędzia pneumatyczne i sprzęt do malowania natryskowego, a do tego doskonale czyści np. komputery z kurzu. Zasadą, którą warto się kierować przy wyborze kompresora jest nieoszczędzanie na nim. Wybierz mocny i solidny model, a na pewno się nie zawiedziesz.

Solidny zestaw narzędzi

Posiadanie odpowiedniego narzędzia do odpowiedniej pracy sprawi, że każde zadanie będzie o wiele łatwiejsze. Stale rozszerzaj swoją kolekcję narzędzi, dbaj o nie i pilnuj, komu je pożyczasz. Kupowanie pierwszych z brzegu zestawów może wydawać się pozornie tańsze, ale możesz z góry założyć, że zawiedziesz się na nich, gdy będziesz ich najbardziej potrzebował. Zainwestuj w porządne narzędzia, a jest duża szansa, że będziesz je miał do końca życia. Nawet jeśli dopiero zaczynasz z garażowym majsterkowaniem to na początek zacznij od zakupu wszechstronnego zestawu zawierającego klucze płasko oczkowe.

Właściwe oświetlenie

Praca przy samochodzie jest wystarczająco ciężka, a brak możliwości zobaczenia, co robisz z powodu braku światła, jest wyjątkowo irytujący. Zacznij od dobrze oświetlonego garażu, z dużą ilością czystego, rozproszonego światła pochodzącego z kilku źródeł, aby uniknąć cieni. Nawet przy dobrym oświetleniu ogólnym, nadal będzie istniała potrzeba posiadania dedykowanej lampy roboczej. Dobrym rozwiązaniem są również lampy sufitowe LED, ponieważ są trwalsze i wytwarzają mniej ciepła, a dzięki temu są energooszczędne.

Materiał zewnętrzny